ČTÚ sníží cenu propojovacích poplatků o třetinu. Čeká nás levnější volání?

Český telekomunikační úřad v průběhu roku 2009 postupně sníží maximální výši propojovacích poplatků pro mobilní operátory až o 35 %. Konkrétní čísla zmiňuje dnešní Měsíční monitorovací zpráva ČTÚ:

Dále byla Radou ČTÚ dne 7. ledna 2009 vydána rozhodnutí o ceně, jimiž se snižuje maximální cena za terminaci v mobilních sítích (bývalý relevantní trh č. 16) ve třech krocích celkově až o cca 35 %. Od 1. února 2009 bude maximální cena za velkoobchodní terminaci činit 2,65 Kč/min bez DPH, od 1. července 2009 2,31 Kč/min a od 1. ledna 2010 bude činit 1,96 Kč/min.

Jak se projeví snížení propojovacích poplatků o více než třetinu na konečné ceně minuty hovoru? Dnes jsou tyto poplatky na (bez haléře) třech korunách, od roku 2010 by měly být na (bez čtyř haléřů) dvou korunách. Doufat, že by rázem spadly ceny všech hovorů o korunu, je značně naivní, ale jistého zlevnění bychom se dočkat mohli. Operátoři jsou s prognózami opatrní, oznámení ČTÚ je novinkou i pro ně, jaký bude konečný efekt pro nás zákazníky se dozvíme až po sérii jednání.

Diskuze (16) Další článek: filip kůžel wmc press registration documents

Témata článku: Volání

Určitě si přečtěte