Čtvrtina Čechů nedá mobil z ruky. Volání je přitom okrajová činnost

Čtvrtina Čechů nedá mobil z ruky. Volání je přitom okrajová činnost

Češi milují své mobily. Téměř srostlá je se svým zařízením čtvrtina české populace, dvě třetiny lidí displej kontroluje alespoň každých několik hodin. Telefonování přitom není zdaleka tou hlavní činností, ke které mobil používáme. Vyplývá to z průzkumu společnosti Google, který se uskutečnil u nás a v několika dalších evropských zemích.

Klepněte pro větší obrázek
Ilustrační foto (zdroj: hercampus.com)

K častému používání zařízení nás vedou mobilní data. Z uživatelů internetu v mobilu se téměř polovina lidí připojuje hned ráno po zazvonění budíku. Mimochodem devět z deseti lidí používá mobil jako budík. Tři čtvrtiny lidí mají telefon v noci v blízkosti postele. Patnáct procent lidí s mobilem sportuje a třetina si neodpustí mobil odložit ani na romantické schůzce.

Klepněte pro větší obrázek

V mobilní etiketě se máme stále co učit. Více než čtvrtině dotazovaných nevadí, pokud při osobní komunikaci druhá strana hledí do mobilu a píše se například zprávy. V dalších zkoumaných zemích (Slovensko, Maďarsko, Rumunsko) jsou na tom ještě hůř – nevěnovat plnou pozornost hovořícímu tam považuje za normální 33 až 36 % lidí.

Diskuze (17) Další článek: Nesedí vám doporučená hudba na Google Music? Zkuste smazat historii

Témata článku: Ostatní, Volání, Mobil, Čech, Ilustrační foto, Čin, Polovina lidí, Okraj, Čtvrt, Rumunsko, Hlavní činnost, Časté používání

Určitě si přečtěte