Čtvrtletní zisk Nokie padl na třetinu

Čtvrtletní zisk Nokie padl na třetinu

Hospodářská krize, pokles poptávky a z toho plynoucí pokles prodejů, výnosů a v konečném důsledku i zisků dělá vrásky na čele snad úplně všem. Největší světový výrobce mobilů – finská Nokia o tom ví své, ostatně právě dnes zveřejnila výsledky hospodaření za druhý kvartál letošního roku. Za Q2 2009 zaznamenala Nokia čisté tržby ve výši 9,9 miliard euro, což je meziroční pokles o čtvrtinu. Z pohledu následujících čtvrtletí jde o nárůst o 7 %, což je jistě pozitivní, ale oproti Q4 2008 poklesly tržby v Q1 2009 o 24 %. Čistý zisk tak dosáhl 380 milionů euro, v přepočtu 9,87 miliard českých korun.

TIP: Výsledky hospodaření Nokie za Q2 2008 najdete v této bleskovce

Co do počtu prodaných mobilů zde máme rovněž meziroční propad o 15 %, celkem se tedy prodalo 103,2 milionu telefonů s logem finského výrobce. Z pohledu po sobě jdoucích kvartálů jde ale opět o růst, a to 11%. Svůj podíl na trhu v druhém čtvrtletí letošního roku odhadla Nokia na 38 %. V prvním kvartálu to bylo 37 % a za stejné období loni 40 %. Jak vidno, pokles trhu je zřejmý, přesto Nokia zaznamenává pozvolný růst, což je dobré znamení. A koneckonců, čistý zisk v řádech stamilionů euro není s ohledem na krizi zase tak špatný.

Témata článku: Nokia, Pad, Čtvrtletní zisk, Zisk

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50