Další aktualizace Pokémon Go: omezení rychlosti, bonusy a příprava na 2. generaci

Další aktualizace Pokémon Go: omezení rychlosti, bonusy a příprava na 2. generaci

Společnost Niantic vydala očekávanou aktualizaci hry Pokémon Go, kteří přináší dvě výrazné novinky, ale také jednu záležitost, která některé fanoušky odradila od dalšího hraní. O čem je řeč? V aktualizaci hry (0.45.0 pro Android a 0.15.0 pro iOS) totiž přibylo omezení rychlosti pohybu při výběru pokéstopů.

Je zřejmě stanoveno na hranici 25 mph, což se u nás rovná rychlosti zhruba 40 km/h. Pokud autem pojedete rychleji (samozřejmě jako spolujezdec), a budete chtít vybrat pokéstop, zobrazí se vám obligátní hláška „Try again later“.  

Další dvě novinky jsou ale již optimističtější. Největší změnou je zavedení denních bonusů, o kterých jsme vás informovali již dříve. Další změna se týká dobíjení posiloven, pokud ji totiž plně eliminujete, budete mít přednostní právo na umístění svého vlastního pokémona. A to po krátkou dobu po dobití posilovny.

Klepněte pro větší obrázek
Denní bonus při odchytu prvního pokémona

Změna se týká také „multiplayer“ režimu v podobě posiloven. Při dobíjení posiloven dostanete za všechny poražené pokémony bonus v podobě větší odebrané prestiže. A naopak, při cvičení vlastních posiloven je získaná prestiž snížena, takže k vytrénování posilovny svého týmu budete muset investovat více zdrojů. Tyto novinky by měly pomoci ke zlepšení současné stagnace většiny posiloven, které jsou již několik týdnu na levelu 10 bez jakékoliv snahy zbylých dvou týmů o jejich eliminaci.

V uplynulé týdnu navíc došlo k úplnému ukončení trackeru FastPokeMap, který měl za cíl nahradit nefunkční herní radar. Mapa odhalující pokémony fungovala zhruba týden, její vývoj však byl po zásahu Nianticu ukončen.

A jaká bude budoucnost hry Pokémon Go? Spekuluje se o dalším Eventu, tentokrát na téma Díkuvzdání, který by měl probíhat v období 25. - 28. listopadu. Důraz by měl být opět kladen na chůzi s vaším pokémonem, očekáváme tedy podobné bonusy jako u Halloween Eventu.

Poslední aktualizace hry navíc ukázala, že Niantic do hry již zakomponoval reference a označení pokémonů 2. generace (#152 Chikorita až  #251 Celebi). Ve hře sice zatím chybí útoky těchto pokémonů, vše je ale připraveno na to, že s příštím updatem se tato data mohou do hry přidat, takže již nic nebude bránit zpřístupnění druhé generace pokémonů. Díky „dataminingu“ se také zjistilo, že se ve hře objevil nový rychlý útok „TRANSFORM“, který by se měl objevit u legendárního pokémona Ditto.

Via Pokemongolive, reddit

Diskuze (9) Další článek: První novodobá Nokia se ukazuje. Bude mít proužky na okrajích jako iPhone 7

Témata článku: Mobilní hry, Pokémon GO, Update, Bonus, Aktualizace, Rychlost, Omezení rychlosti, Akt, Gen, Omezení, První pokémon, Pokémon, Příští update, Halloweenský event, Nianticu, Poslední aktualizace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 23

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 24

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 32