Další firmware do Nokie N95 přinese A-GPS a ještě lepší fotky

Nokia N95 se nového firmwaru dočkala docela nedávno, ale už se testuje další vylepšená verze. Ta přinese opět několik inovací. Mnohé jsou nenápadné a týkají se zlepšení stability systému, ale přijdou i dvě významné novinky – ještě lepší fotografie a rychlejší start navigačních aplikací.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N95

Stávající verze firmwaru přinesla oproti první dostupné verzi daleko lepší zpracování fotografií, které zbavila nepřejemného fialového nádechu. Nový firmware snímky zbaví dalšího často kritizovaného neduhu, a to vysoké JPEG kompresi. Ta bude daleko méně agresivní a snímky proto budou kvalitnější. V paměti sice zaberou více místa a v plném pětimegapixelovém rozlišení si vezmou běžně i dva megabajty prostoru, ale s dostatečně dimenzovanou paměťovou kartou by to majitele Nokií N95 nemělo trápit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dvakrát jinak, aneb co dokáže nový firmware

Druhou podstatnou novinkou je funkce A-GPS, neboli asistovaného pozičního systému. Dlouhým startům navigační aplikace, kdy telefon „vyhlíží“ satelity několik minut, by mělo být konec. S prvním určením polohy totiž pomůže lokalizace prostřednictvím BTS stanic mobilního operátora. Nokia se přitom obejde bez asistence mobilních operátorů a vystačí si s vlastní databází mobilních sítí. Telefon při stratu navigační aplikace odešle informace o mobilní síti, ke které je připojen, a obratem dostane informaci o přibližné poloze. Ta výrazně urychlí přesné zaměření prostřednictvím GPS. Toto urychlení vás přijde na pár haléřů za datové přenosy, ale pozor na datový roaming v zahraničí.

Nový firmware bude brzy dostupný prostřednictvím aktualizační služby Phone software update.

Témata článku: Nokia, GPS, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Firmware

Určitě si přečtěte

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

** Recenze cenově dostupných značkových hodinek s GPS ** Průběžně měří kroky, srdeční tep a upozorňují na notifikace z telefonu ** Jsou malé, lehké a mají dlouhou výdrž

17.  1.  2017 | Polesný David | 40

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50