Další mobil v plamenech – Nokia 6280

Co se to děje? Za poslední měsíc píši již třetí zprávu o explozi baterie mobilního telefonu. První byl starší Siemens A55, druhým repasovaný Samsung E530 a do třetice tu máme zahraniční zprávu o vzplanutí akumulátoru Nokie 6280.

Zprávu uveřejnil britský server Mobile, kterému informace včetně videa s dýmícím telefonem poskytl jeden prodejce mobilních telefonů. Ten dále uvádí, že telefon byl zcela nový, zakoupený u britského operátora 3. Baterie a nabíječka byly prý originální. Telefon ihned po zapnutí vykazoval abnormálně vysokou teplotu a přibližně po hodině provozu explodoval.

Klepněte pro větší obrázek Dýmící Nokia 6280 - obrázek zachycený z videa

Video s telefonem, ze kterého se line kouř, si může prohlédnout na záznamu pořízeném jiným mobilem. Záznam je k vidění na stránce deníku Mobile. Nokia celý případ prošetřuje a prohlašuje, že jejich telefony jsou při správném používání bezpečné. Pátrá především po tom, zda v poškozeném telefonu byla v okamžiku výbuchu skutečně originální baterie a zda byla dobita originální nabíječkou. Není také samozřejmě vyloučeno, že se jedná o podvrh.

Diskuze (8) | Sága rodiny N-Gage: budoucnost

Témata článku: Nokia, Nokia 6280, Samsung E530, Siemens A55, Mobil, Plamen, Originální baterie

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50