Další mobil v plamenech – Nokia 6280

Co se to děje? Za poslední měsíc píši již třetí zprávu o explozi baterie mobilního telefonu. První byl starší Siemens A55, druhým repasovaný Samsung E530 a do třetice tu máme zahraniční zprávu o vzplanutí akumulátoru Nokie 6280.

Zprávu uveřejnil britský server Mobile, kterému informace včetně videa s dýmícím telefonem poskytl jeden prodejce mobilních telefonů. Ten dále uvádí, že telefon byl zcela nový, zakoupený u britského operátora 3. Baterie a nabíječka byly prý originální. Telefon ihned po zapnutí vykazoval abnormálně vysokou teplotu a přibližně po hodině provozu explodoval.

Klepněte pro větší obrázek Dýmící Nokia 6280 - obrázek zachycený z videa

Video s telefonem, ze kterého se line kouř, si může prohlédnout na záznamu pořízeném jiným mobilem. Záznam je k vidění na stránce deníku Mobile. Nokia celý případ prošetřuje a prohlašuje, že jejich telefony jsou při správném používání bezpečné. Pátrá především po tom, zda v poškozeném telefonu byla v okamžiku výbuchu skutečně originální baterie a zda byla dobita originální nabíječkou. Není také samozřejmě vyloučeno, že se jedná o podvrh.

Diskuze (8) Další článek: Sága rodiny N-Gage: budoucnost

Témata článku: Nokia, Nokia 6280, Samsung E530, Siemens A55, Plamen, Mobil, Originální baterie


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11