Další mobil v plamenech – Nokia 6280

Co se to děje? Za poslední měsíc píši již třetí zprávu o explozi baterie mobilního telefonu. První byl starší Siemens A55, druhým repasovaný Samsung E530 a do třetice tu máme zahraniční zprávu o vzplanutí akumulátoru Nokie 6280.

Zprávu uveřejnil britský server Mobile, kterému informace včetně videa s dýmícím telefonem poskytl jeden prodejce mobilních telefonů. Ten dále uvádí, že telefon byl zcela nový, zakoupený u britského operátora 3. Baterie a nabíječka byly prý originální. Telefon ihned po zapnutí vykazoval abnormálně vysokou teplotu a přibližně po hodině provozu explodoval.

Klepněte pro větší obrázek Dýmící Nokia 6280 - obrázek zachycený z videa

Video s telefonem, ze kterého se line kouř, si může prohlédnout na záznamu pořízeném jiným mobilem. Záznam je k vidění na stránce deníku Mobile. Nokia celý případ prošetřuje a prohlašuje, že jejich telefony jsou při správném používání bezpečné. Pátrá především po tom, zda v poškozeném telefonu byla v okamžiku výbuchu skutečně originální baterie a zda byla dobita originální nabíječkou. Není také samozřejmě vyloučeno, že se jedná o podvrh.

Témata článku: Nokia, Nokia 6280, Samsung E530, Siemens A55, Plamen, Mobil

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14