Dárcovské textovky můžete nyní zasílat i z pevné linky

Dárcovské textovky můžete nyní zasílat i z pevné linky

Přispívat na pomoc oblastem postiženým přírodní katastrofou v jihovýchodní Asii je nyní možné také prostřednictvím pevných linek. Český Telecom se dnes připojil k projektu „Dárcovských SMS (DMS)“ a vytvořil řešení, které jeho zákazníkům umožňuje věnovat finanční prostředky pomocí DMS odeslaných z telefonních přístrojů připojených k pevné síti (podporujících službu SMS).

Osudy lidí v postižených oblastech nejsou lhostejné ani Českému Telecomu jako společnosti, ani jeho jednotlivým zaměstnancům. Ti se rozhodli uspořádat mezi sebou finanční sbírku, jejíž výtěžek věnují na konto obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni při České televizi. Částku, která bude takto vybrána pak Český Telecom navýší na dvojnásobek.

Unikátní služba Českého Telecomu, posílání SMS z telefonu pevné linky, tak může mít i charitativní rozměr a pomáhat těm, kteří tuto pomoc potřebují.

Dárcovská SMS se z pevné linky Českého Telecomu odesílá ve tvaru: „DMS mezera HESLO“ na číslo 87777. Na základě úspěšně odeslané zprávy obdrží zákazník potvrzovací SMS. Cena dárcovské SMS, je 30 Kč. Z dárcovské SMS obdrží příjemce, tedy nezisková organizace, pomoc ve výši nejméně 90 %, tj. nejméně 27 Kč. Seznam hesel pro jednotlivé humanitární akce lze nalézt na internetové adrese www.darcovskasms.cz.

Pomocí DMS z pevné linky mohou nyní zákazníci Českého Telecomu kdykoliv přispívat na neziskové aktivity a charitativní účely, a to například na uprchlíky, zvířata, ekology, děti, obnovu Tater nebo nejaktuálněji na pomoc obětem humanitární katastrofy v jihovýchodní Asii.


Prostřednictvím mobilních telefonů bylo zasláno už jeden a půl milionu dárcovských SMS zpráv. Více se o systému dárcovských SMS dočtete v tomto článku.

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Provokatér 11. 1. 2005 18:46:57
    Jo, už vidím, jak Telecom dělá sbírku peněz na ředitelovy ponožky. Protože...
  • manifique, manifique 11. 1. 2005 17:01:13
    muzete zjistit jakou castku Telecom jako spolecnost venuje a jakou castku...

komerční sdělení

Komerční sdělení