Data operátorům vydělají víc než volání. Prý už za pět let

Data operátorům vydělají víc než volání. Prý už za pět let

Výnosy operátorů z mobilního internetu za pět let poprvé překonají příjmy z hlasové komunikace. Tak to na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně předpověděla pořádající asociace GSMA. V roce 2018 prý budou data celosvětově generovat 559 miliard dolarů (10,8 bilionu korun), volání 547 miliard. Připojené k internetu nebudou jen telefony, ale i další přístroje běžné potřeby.

Klepněte pro větší obrázek

Prudký nárůst mobilního datového provozu bude dán zvýšením počtu smartphonů a růstem objemu komunikace připojených zařízení. Již v roce 2017 mají jiná zařízení než telefony a tablety tvořit více než polovinu všech připojených přístrojů. Budou to například auta, měřiče spotřeby energií, domácí elektrospotřebiče a další. Ještě o rok dříve překročí prodej přístrojů s technologií NFC jednu miliardu.

Předseda představenstva Telefóniky César Alierta upozornil na fakt, že náklady na budování infrastruktury pro stále větší objem datových přenosů nesou pouze mobilní operátoři, a nikoliv tvůrci obsahu. Varoval před přílišnou regulací ze strany států i zdražováním kmitočtového spektra, které by mohly znamenat omezení investic v odvětví.

Počet SIM karet připojených k rychlému mobilnímu internetu se v lednu meziročně zvýšil o 43 procent na 1,6 miliardy. To byla necelá čtvrtina z celosvětového počtu aktivních SIM.

Témata článku: Operátoři, Internet v mobilu

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • hanmaeinvst 1. 3. 2013 3:38:46
    Přátelé!Ainol Novo7 Venus kupovat levné čtyřjádrové PC Tablet Android 4.1...
  • zipman 28. 2. 2013 20:50:39
    od doby pokročilejší integrace facebooku do mobilu už smsky prakticky...
  • onedaya 28. 2. 2013 15:19:30
    oh můj bože, svět nejlepší telefon roku 2013. Původní XiaoMi M2 Smartphone...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení