Deeda Pi: revoluce, nebo plagiát?

Deeda je neznámá firma, která hýří odvážnými prohlášeními. Tvrdí, že právě ona přichází s novou generací mobilního zařízení a také říká, že právě to její dítko je nejpokročilejší komunikační a zábavné zařízení na světě. Prvorozený stroj se jmenuje Deeda Pi a jde o GSM komunikátor s vlastním operačním systémem. Nejdříve se počítá s prodejem v USA, dohody jsou údajně uzavřeny s operátory Cingular a T-Mobile.

Klepněte pro větší obrázek 

Ze softwarové výbavy je zmíněna podpora pro VoIP volání, internetové videohovory, nebo mobilní internetový prohlížeč Firefox 2.0. Co se týče hardwaru, jistě stojí za zmínění širokoúhlý dotykový displej o úhlopříčce 91 mm (3,6 palce), podpora Wi-Fi a Bluetooth, slot na paměťové karty, nebo vibrační odezva systému. Rovněž volitelná výbava je zajímavá, přikoupit bude možné třeba joystick ulehčující hraní her.

Firma sice tvrdí, že na svém produktu pracuje již od roku 2005, ale jistě i vy jste si všimli nápadné podoby s Apple iPhonem. Připomínají jej syté barvy i grafika ikonek a celkové provedení zatím jediné fotografie. Bude zajímavé sledovat, jestli o Pi uslyšíme i v jiné souvislosti, než je žaloba od Apple...

Pi si můžete prohlédnout na domovských stránkách Deeda, k dispozici je i 3D model.

Klepněte pro větší obrázek
Apple iPhone: také vám Deeda Pi něco připomíná?

Diskuze (3) Další článek: iPhone: červnový začátek prodeje s problémy

Témata článku: Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Revoluce

Určitě si přečtěte