Desetkrát výkonnější baterie na obzoru

Desetkrát výkonnější baterie na obzoru

Vždycky, když si čtu o nějakém konceptu, kterým se má zvýšit kapacita baterie u mobilních telefonů, říkám si, že se něčeho podobného dočkáme tak nejdřív za deset let. Při psaní téhle bleskovky mě ale napadá, že by to nakonec nemuselo trvat tak dlouho...

Pokud vše dobře dopadne, dočkáme se v mobilech Li-Ion baterií, které nabídnou desetinásobně vyšší kapacitu než ty současné! Celé kouzlo údajně spočívá ve vylepšení možnosti „uskladnění“ lithia v bateriích. To je obvykle omezeno tím, kolik se ho udrží v uhlíkové anodě dané baterie.

Vědci ze Stanfordu, kteří mají objev na svědomí ale přišli na jiný, mnohem efektivnější způsob uskladnění. Místo uhlíku použili křemík (který je na vázání lithia lepší, ale kvůli některým svým vlastnostem se nedá běžně použít pro baterie mobilů) a vše ještě zkombinovali s nanotechnologií. Celé je to trochu složité, ale výsledkem je, že nanotechnologie nahustí množství lithia (tudíž se ho dá použít podstatně více, než je běžné), které se propojí s křemíkem a konečným výsledkem je baterie, která se na první pohled nijak nebude lišit od těch, které používáme v současnosti.

Podle vedoucího tohoto zajímavého výzkumu už údajně probíhají jednání s výrobci baterií. Že bych se přeci jenom dočkal toho, že nebudu muset denně nabíjet mobil?

TIP: Chcete o popisované technologii vědět více? Přečtěte si tento článek

Témata článku: Příslušenství, Baterie

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

** Od Applu jsme čekali revoluci v bezdrátovém nabíjení. Nepřišla. ** Proč nikdo z našich redaktorů nenabíjí bezdrátově? ** Benefity nejsou velké a „bezdrát“ poškozuje baterii.

15.  10.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 121