Divoký rubl donutil Apple uzavřít ruský online obchod

Divoký rubl donutil Apple uzavřít ruský online obchod

Dramatický pokles hodnoty ruské měny vede k ostražitosti obchodníky, kteří v Rublech prodávají, ale sami nenakupují. Takovým je i Apple, jehož výrobky nyní v Rusku vyšly téměř o třetinu levněji ve srovnání s minulým měsícem, pokud bychom hodnotu přepočetli k dolaru. Apple proto zareagoval a svůj online obchod dočasně uzavřel.

Klepněte pro větší obrázek

Ruský Rubl vlivem politické situace prudce ztrácí na hodnotě –  ještě před třemi měsíci byl kurz cca 36 rublů za dolar, nyní už vzrostl dokonce přes 70 rublů za dolar a změny jsou stále prudší. Apple stejně jako jiní obchodníci reagoval zvýšením cen. Jak připomíná E15.cz, Apple před měsícem navýšil ceny o 25% a pokud se nyní Rubl trochu stabilizuje a Apple store se opět otevře, je jisté, že ceny budou opět vyšší.

 

Ruská centrální banka se snaží situaci zachránit, ale zatím se jí to moc nedaří. Rusko se do ekonomických problémů dostalo kvůli sankcím a také klesající ceně ropy. Země se však podkopává i svým přístupem k internetu, který chce přísně kontrolovat. Ze země se tak kompletně stahují velké korporace jako je Google, Microsoft nebo Adobe.

Témata článku: Apple, Hospodaření a finance

66 komentářů

Nejnovější komentáře

  • mpolan 18. 12. 2014 7:06:13
    Netušil jsem, kolik hloupých ovcí je v ČR... a ještě kolik z nich chodí na...
  • byl jsem_s55 18. 12. 2014 0:33:15
    Chceš oslabit Čínu, zdraž ropu. Chceš oslabit Rusko, zlevni ropu. Jak se...
  • Valsinatsl 17. 12. 2014 23:17:51
    Doporučil bych přestat číst seznam, bulváry, dívat se na čt a pod... :) Už...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení