Dle ČTÚ voláme za 3 Kč/min. S rakouským tarifem je to možné...

Dle ČTÚ voláme za 3 Kč/min. S rakouským tarifem je to možné...

Dle statistiky ČTÚ volají české domácnosti v průměru za 2,94 Kč za minutu. Jde o kouzlo statistiky, kterému jsme se věnovali v tomto článku. Dnes vám chceme ukázat, že to opravdu možné je. Stačí si zařídit tarif u rakouského Orange, který nabízí 1 000 minut volání a 100 SMS do všech sítí v EU. K tomu 1 GB dat a (teď to přijde) 100 roamingových minut. To vše za 12 € (300 Kč).

Pomineme-li všechno ostatní, dostáváme 100 minut, které lze uplatnit i pro volání v rámci ČR za pouhých tři sta korun. Jednotková cena za minutu činí tedy právě 3 Kč. Navíc s účtováním 30+1 pro odchozí hovory a 1+1 (sekundy, nikoliv minuty) pro příchozí! Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?

Klepněte pro větší obrázek
Tarif se jmenuje All in Europa SIM only, najdete ho na webu Orange.at

Možná jste poznali, že předchozí text je psán s trochu nadsázky, ale uvážíme-li, kolik toho Rakušané za své peníze dostanou, je pohled na nabídku našich operátorů dosti smutný. Zejména v tom kontextu, že oněch 100 roamingových minut je levnější než sto vnitrostátních minut s tarifem českého operátora.

Reálné využití tohoto tarifu v ČR ale není „tak horké“, jelikož minuty se vztahují na aktivní i pasivní roaming (odečítají i při příchozích hovorech). Abych byl naprosto korektní, za provoz SIM si rakouský Orange účtuje roční servisní poplatek ve výši 20 € (500 Kč) a 50 € (1 250 Kč) za aktivaci SIM (tedy ne za přechod z jiného tarifu). Draze byste platili za volání po vyčerpání volných minut.

Co myslíte, že nastane dříve? Budeme používat SIM zahraničního operátora i na volání v ČR, nebo klesnou naše české ceny?

Via Nechceme předražené volání

Diskuze (60) Další článek: Nokia Carla nebude. Belle je poslední z rodu Symbianů

Témata článku: Operátoři, Nákup a ceny, Hospodaření a finance, ČTÚ, Tarif, Kč/min, Předražené volání, Min


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34