Dle ČTÚ voláme za 3 Kč/min. S rakouským tarifem je to možné...

Dle ČTÚ voláme za 3 Kč/min. S rakouským tarifem je to možné...

Dle statistiky ČTÚ volají české domácnosti v průměru za 2,94 Kč za minutu. Jde o kouzlo statistiky, kterému jsme se věnovali v tomto článku. Dnes vám chceme ukázat, že to opravdu možné je. Stačí si zařídit tarif u rakouského Orange, který nabízí 1 000 minut volání a 100 SMS do všech sítí v EU. K tomu 1 GB dat a (teď to přijde) 100 roamingových minut. To vše za 12 € (300 Kč).

Pomineme-li všechno ostatní, dostáváme 100 minut, které lze uplatnit i pro volání v rámci ČR za pouhých tři sta korun. Jednotková cena za minutu činí tedy právě 3 Kč. Navíc s účtováním 30+1 pro odchozí hovory a 1+1 (sekundy, nikoliv minuty) pro příchozí! Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?

Klepněte pro větší obrázek
Tarif se jmenuje All in Europa SIM only, najdete ho na webu Orange.at

Možná jste poznali, že předchozí text je psán s trochu nadsázky, ale uvážíme-li, kolik toho Rakušané za své peníze dostanou, je pohled na nabídku našich operátorů dosti smutný. Zejména v tom kontextu, že oněch 100 roamingových minut je levnější než sto vnitrostátních minut s tarifem českého operátora.

Reálné využití tohoto tarifu v ČR ale není „tak horké“, jelikož minuty se vztahují na aktivní i pasivní roaming (odečítají i při příchozích hovorech). Abych byl naprosto korektní, za provoz SIM si rakouský Orange účtuje roční servisní poplatek ve výši 20 € (500 Kč) a 50 € (1 250 Kč) za aktivaci SIM (tedy ne za přechod z jiného tarifu). Draze byste platili za volání po vyčerpání volných minut.

Co myslíte, že nastane dříve? Budeme používat SIM zahraničního operátora i na volání v ČR, nebo klesnou naše české ceny?

Via Nechceme předražené volání

Témata článku: Operátoři, Nákup a ceny, ČTÚ, Hospodaření a finance

60 komentářů

Nejnovější komentáře

  • vaclav chytil 27. 5. 2012 19:55:56
    Pro redaktora: clanky co pisete o AT opech jsou sice spravne, ale casto...
  • Pilatus 24. 5. 2012 23:32:22
    firemním zákazníkům jsou naši opové schopni udělat vcelku slušnou nabídku,...
  • Martin Šimon 24. 5. 2012 22:58:11
    Pokud chcete u operátora slevu, chce to jednat a ne si jen stěžovat. U...
Určitě si přečtěte

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

** Vectone mobile, Odorik a Laudatio chtěli účtovat příplatky v roamingu ** ČTÚ shledal žádosti o příplatek za roaming jako nedůvodné ** Jde o první žádosti tuzemských virtuálů, určitě ne o poslední...

Včera | Pospíšil Aleš | 26

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

** Rekapitulace minulého kvartálu v mobilním byznysu ** Agentury se nemůžou shodnout – smartphony rostly, nebo klesaly? ** Huawei jde po krku Applu. Dostihne jej už v dalším kvartálu?

19.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 42

ČTÚ si dláždí cestu k regulaci. Podmínky pro virtuální operátory jsou pokřivené

ČTÚ si dláždí cestu k regulaci. Podmínky pro virtuální operátory jsou pokřivené

** Virtuálům u nás pšenka nekvete, ČTÚ analyzoval trh a říká proč ** Síťoví operátoři drží virtuály na uzdě, ti sotva přežívají ** V budoucnu by se to mohlo změnit vlivem regulace, ale cesta je dlouhá

17.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 54


komerční sdělení

Komerční sdělení