Dnes jsou to čtyři roky od smrti Steva Jobse

Dnes jsou to čtyři roky od smrti Steva Jobse

Dnes, 5. října, asi hodinu po půlnoci našeho času, to byly přesně čtyři roky, co jsem se staženým žaludkem sepisoval krátkou zprávu o úmrtí Steva Jobse. Smutné výročí samozřejmě neproběhlo bez povšimnutí v „jeho“ Applu, současný CEO Tim Cook obeslal zaměstnance následujícím dopisem.

Klepněte pro větší obrázek
Na webu Apple.com/SteveJobs stále najdete možnost vyjádřit svou vzpomíku na Steva.

Podobně jako v minulých letech je to velmi emotivní vzpomínka na Steva Jobse jako osobu, otce rodiny a šéfa Applu, ale tentokrát v závěrečné pasáži můžeme vycítit i něco nového. Narážku na v současnosti dokončované filmy, které jsou často cílem kritiky za to, jakým způsobem vykreslují Steva Jobse. Tim Cook vyzval zaměstnance, aby si raději promluvili s někým, kdo se Stevem skutečně pracoval.

Týme,
dnes uplynuly čtyři roky od Stevovy smrti. V ten den svět ztratil vizionáře. My v Apple jsme ztratili lídra, mentora a mnozí z nás i drahého přítele. Steve byl brilantní osobností a jeho priority byly velmi jednoduché. Nadevše miloval svou rodinu, miloval Apple a miloval lidi, se kterými úzce spolupracoval a dokázal tak mnoho.

Každým rokem, který uplynul od jeho úmrtí, připomínám každému v komunitě kolem Apple fakt, že sdílíme privilegium a odpovědnost za to, abychom pokračovali v práci, kterou měl Steve tak rád.

Co je jeho dědictví, které nám zanechal? Vidím ho všude kolem nás: Fantastický tým, který je prosáklý jeho duchem inovace a kreativity. Ty nejlepší produkty na světě, milované zákazníky, které dávají sílu stovkám milionů lidí po celé planetě. Rostoucí úspěchy na poli technologií a architektury. Zkušenosti plné překvapení a potěšení. Společnost, kterou by dokázal vybudovat jen on. Společnost s intenzivním odhodláním změnit svět k lepšímu. A samozřejmě radost, kterou přinášel tím, co miloval.

Během jeho posledních let mi několikrát řekl, že touží dožít se důležitých milníků v životě jeho dětí. V létě jsem se spolu s Laurene a jeho nejmladší dcerou zastavili v jeho bývalé kanceláři, jejíž stěny stále zdobí zprávy a kresby od jeho dětí.

Pokud jste nikdy nepoznali Steva, alespoň jste pravděpodobně pracovali s někým, kdo ho znal a kdo byl při tom, když vedl Apple. Prosím, zastavte se na moment a zeptejte se, jaký byl ve skutečnosti. Někteří z nás již zveřejnili své vzpomínky na něj na našem webu a vyzývám vás, abyste si je přečetli.

Děkuji vám, že Stevovi vzdáváte úctu tím, že pokračujete v práci, kterou začal, a že pamatujete na to, kým byl a za čím stál.

Tim

Témata článku: Apple, Steve Jobs, Rok, Přítel

63 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tomas Vybíral 6. 10. 2015 15:44:22
    Je fakt že od Jobsovy smrti epl už jen kopíruje a dohání... Přesto...
  • yxcdsa 6. 10. 2015 11:50:11
    Problém je, že Apple stále žije z časů Jobsovy podstaty.. ..a už jsou to...
  • TrueStory 6. 10. 2015 10:53:24
    Hlavně myslím, že kdyby Steve Jobs viděl teď úžasnou novinku Apple Pencil,...
Určitě si přečtěte

Hejt na iPhone X: Názor zklamané iOvce

Hejt na iPhone X: Názor zklamané iOvce

** Názory na iPhone X se různí od adorace po nenávist ** Dnes pro vás máme velmi negativní názor zklamaného fanouška ** Připravte se, bude to bolet. Co všechno je na iPhonu X špatně?

Včera | Vojáček Jiří | 154

Asi jste nečekali, že bychom se vyhnuli úterní keynote, že ne?

Asi jste nečekali, že bychom se vyhnuli úterní keynote, že ne?

** Apple hrál na city, my se na keynote podíváme s nadhledem ** iPhone X je skok. Kterým směrem? Nezlomí si Apple nohu? ** Jedno se Desítce musí nechat: diskuze jsou plamennější než jindy

16.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 172

iPhone X: Tak si Apple představuje mobil budoucnosti. Displej má přes celou plochu

iPhone X: Tak si Apple představuje mobil budoucnosti. Displej má přes celou plochu

** Pro Apple je to nejdůležitější iPhone od první generace z roku 2007 ** Ambice jsou obrovské, cena také. Získá si iPhone X veřejnost? ** Displej je přes celou čelní plochu, nabíjí bezdrátově a odemyká se obličejem

13.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 242

Online přenos: Apple představil bezrámečkový iPhone X

Online přenos: Apple představil bezrámečkový iPhone X

** Novinek bude řada, ale nejvíc se čeká na iPhone X ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00 ** Pro Apple je dnešní akce naprosto klíčová. Povede se?

12.  9.  2017 | Kůžel Filip | 162

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

iPhone 8 nepřekvapí, ale iPhonem X nám chce Apple vyrazit dech. Už dnes!

iPhone 8 nepřekvapí, ale iPhonem X nám chce Apple vyrazit dech. Už dnes!

** Apple keynote startuje v úterý 12. září v 19:00 ** Kromě dvou evolučních iPhonů přijde také iPhone X ** Novinek bude více, třeba Apple Watch s integrovanou SIM

7.  9.  2017 | Miksa Martin | 122

Potvrzeno. Nové iPhony se představí 12. září v Apple Parku

Potvrzeno. Nové iPhony se představí 12. září v Apple Parku

1.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 112


komerční sdělení

Komerční sdělení