Dobíjení za 50 % nebo podvod?

Několik čtenářů nás upozornilo na službu, kterou na webových stránkách www.europhone.cz provozuje společnost Europhone, s. r. o. Nabízí dobíjení kreditu za 50 %, případně úplně zdarma. Podezřelá je už tato nabídka a bohužel také další okolnosti.

Na webu www.europhone.cz nenajdete v podstatě nic. Je zde pouze formulář pro přihlášení, žádné další informace a podmínky. K nim se dostanete pouze po zaplacení 30 Kč prostřednictvím Premium SMS. V textovce dostanete přístupový kód a teprve potom se objeví podmínky, za jakých lze dobíjet se stoprocentním bonusem:

  • Musíte na účet firmy složit částku 2 400 Kč.
  • Musíte měsíčně minimálně 60× navštívit stránky www.europhone.cz a přihlásit se. Mezi dvěma návštěvami musí být delší interval než 60 minut

Hned poté, co se na účtu firmy objeví váš vklad, dostanete na mobil kredit 200 Kč plus bonus 200 Kč. Jestliže splníte i druhou podmínku, každý měsíc z následujících jedenácti dostanete opět čtyři stovky. Když ale stránky nebudete navštěvovat, bude to jen polovina.


Podmínky získání bonusového kreditu

Kredit můžete získat i zdarma. Abyste se dozvěděli, jak na to, musíte opět obětovat 30 Kč na Premium SMS. Až potom se dostanete k podmínkám. Jde o běžný provizní systém, kdy se vám za každou získanou ovečku přičte bod a jakmile získáte čtyři body, dostanete kredit 200 Kč.


Podmínky pro kredit zdarma

Raději pozor

Nemůžeme tvrdit, že jde o podvod. Obchodní model může být založen na tom, že naprostá většina lidí si po přečtení podmínek svoji účast rozmyslí a peníze získané za Premium SMS potom mohou sloužit k financování bonusového kreditu pro ostatní.

Služba je ale velmi neprůhledná. Zejména kvůli utajovaným podmínkám, za které musíte zaplatit (!), doporučujeme co největší obezřetnost.

Diskuze (60) Další článek: Symbian: Nokia 6681 na obzoru

Témata článku: Podvod, Dobíjení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11