Dokonalý barevný displej: slunce mu vůbec nevadí (živé fotografie)

V redakci máme k testování přístroj Blackberry 7290. Specifický přístroj každého na první pohled zaujme svým tvarem a uspořádáním a se zájmem jsme si ho prohlíželi také my. Nejprve jsme si příliš nevšímali displeje, na kterém byla nalepena fólie s obrázkem hlavní nabídky. Rázem jsme se však přesvědčili, že zdání nás tentokrát velmi klame. Žádná fólie na displeji nalepena nebyla, displej byl zapnutý.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Blackberry 7290

Barevný displej zobrazuje i bez podsvícení informace velmi kontrastně a jasně. Displej je matný a tak neodráží žádné odlesky od okolních světelných zdrojů. To je jev u dosavadních barevných displejů nevídaný. Pokud se díváte na displej proti slunci na běžném mobilu či komunikátoru, byť s kvalitním aktivním displejem se silným podsvícením, jen stěží budete pátrat po zobrazených informacích. Také u digitálních fotoaparátů je tento problém velmi zákeřný. Je nám proto záhadou, že s touto technologií se poprvé setkáváme až teď a zrovna u Blackberry.

Při osvitu displeje ostrým světlem se nestane nic zvláštního. Žádné odlesky, není potřeba displej clonit či natáčet, vnější světlo čitelnosti ještě naopak prospěje. I v šeru je displej stále dobře čitelný, přijde však již vhod podsvícení. U Blackberry 7290 jej můžete nastavovat ve dvou supních intenzity.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej bez aktivního podsvícení je ozářen dvěma silnými halogenovými lampami, které ozařují displej směrem proti fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej na ostrém světle se zapnutým podsvícením

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej ve tmě s aktivním podsvícením

Diskuze (34) Další článek: Snížené aktivační poplatky u Eurotelu až do konce dubna

Témata článku: Blackberry 7290, Foto, Barevný displej, Slunce, Displej, Dok, Fotografie, Fotograf, Světelný zdroj


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31