Doogee Mix Lite je bezrámečkový prcek. Přitom má velkou baterii, duální foťák a nestojí moc

Doogee zaznamenalo úspěch s bezrámečkovým modelem Mix, a tak je teď trochu jako utržené ze řetězu a představuje jeden model podobného designového konceptu za druhým. Nejdřív to byla stříbrná varianta původního modelu, následně přišel zvětšený Doogee Mix 2 a nejnověji naopak zmenšený Doogee Mix Lite.

Právě malá velikost je na novince nejzajímavější – díky minimálním rámečkům se podařilo zatlačit 5,2palcový HD IPS displej do těla, které mají konvenční 4,7palcové telefony. Doogee Mix Lite má přibližně stejnou velikost jako Xperie z rodiny Compact, které jsou vedle iPhone SE považovány za nejmenší rozumně vybavené smartphony na trhu. Rám je kovový a přední i zadní stranu kryje sklo Gorilla Glass.

Doogee Mix Lite už sice nějaké kompromisy ve výbavě dělá, ale pod rozumně použitelný základ nejde. Zařízení pohání čtyřjádro MediaTek MT6737, připraveny jsou 2 GB operační paměti, 16GB úložiště a čtečka otisků. Baterie má překvapivě vysokou kapacitu 3 080 mAh. Hlavní duální fotoaparát 13+13 Mpx obsahuje senzory ISOCELL od Samsungu a umožňuje rozostřit pozadí scény.

Na výběr je modrá, černá a zlato-hnědá barva. Novinka podporuje všechna evropská LTE pásma a bude v prvních dvou jmenovaných barvách brzy dostupná i na českém trhu za velmi konkurenční cenu 2 990 Kč.

Diskuze (10) Další článek: My Tamagotchi Forever: příští rok se legendární „tamagoči“ dostane do mobilu

Témata článku: Doogee, Smartphony, Nákup a ceny, Duální fotoaparát, Bezrámečkový displej, Čtečka otisků prstů, Xperia, Operační paměť, Baterie, Gorilla Glass, Nižší třída, Skleněná konstrukce, Velká baterie, Český trh, Konkurenční cena, Zadní strana, Bezrámečkový model, Duální foťák, Minimální rámeček, Původní model, Stejná velikost, Foťák, Prcek, Stříbrná varianta, Vysoká kapacita

Určitě si přečtěte