Dotyková Nokia 5800 poprvé oficiálněji

V dubnu jsme vás informovali o novém telefonu Nokia s označením 5800 XpressMedia, jednalo se o první informace o prvním telefonu Nokie s dotykovým displejem. Nokia Tube, což je pracovní název telefonu, se před nedávnem objevila ve své finální podobě na plakátu německého SMS Shopu. Co je ale zvláštní, je fakt, že novinka ponese přídomek XpressMusic, namísto původně plánovaného XpressMedia. Smartphone na bázi S60 tak bude zaměřen spíše na hudbu, než na všeobecná multimédia, což však neznamená, že budou stát v pozadí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud budeme věřit prozatím uvolněným specifikacím, dočkáme se 3,2" dotykového displejem s velkým rozlišením, 3,2 Mpix fotoaparátu s autofocusem, bluetooth, 3,5 mm jacku nebo vestavěné GPS. Pro přístup na web bude k dispozici Wi-Fi, EDGE, UMTS a HSDPA. Všechny funkce budou schovány v krabičce o rozměrech 111 × 52 × 14,5 s hmotností 104 gramů. Jelikož už známe finální vzhled přístroje, můžeme odhadovat, že se už brzy dočkáme samotného oficiálního představení.

Témata článku: Nokia, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5800 XpressMusic

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14