Důkaz: jak Eurotel zpomaluje CDMA

Jestli ještě nevíte, že Eurotel testuje novou podobu Fair Use Policy (FUP), která omezuje použitelnost služby Data Expres (CDMA), přečtěte si tuto bleskovku. Už se ale není nutné odkazovat jen na zkušenosti uživatelů. Důkaz, že se něco děje, je dobře vidět na grafech datového toku sdružení NIX.cz.

Na stránce, která ukazuje průtok přípojkou Eurotelu, se zaměřte na denní graf s průběhem po jednotlivých hodinách. Příklad ze včerejšího večera je na následujícím obrázku.

Klepněte pro větší obrázek

Všimněte si zubů, které začínají přesně na rozhraní jednotlivých hodin. V těchto chvílích se počítadla u Eurotelu vymažou a začnou znovu od nuly, CDMA je nejrychlejší. Jakmile jednotliví uživatelé přesáhnou stanovený limit, rychlost přenosu je jim uměle snížena a křivka grafu jde prudce dolů. Po dosažení další hodiny se počítadla znovu vynulují a CDMA přestane být na chvíli omezeno.

Eurotel sice přiznal, že novou FUP testuje, přesná pravidla ale nesdělil. V předchozím odstavci proto nejde o oficiální vysvětlení, ale jen o dedukci opřenou o zjištění uživatelů CDMA.

V grafu je také velmi dobře patrné vypnutí omezení v jednu hodinu po půlnoci. Od této chvíle až do deváté hodiny ranní je přenos plynulý.

Tip: Podívejte se, jak plynule vypadal stejný graf v lednu

Témata článku: EU, CDMA, Euro

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 49

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan