Dva velcí operátoři v USA se spojili: vznikl Sprint Nextel

Dva američtí operátoři, Sprint a Nextel, dnes oznámili, že se spojují. Tento krok sice ještě musí posvětit regulační orgán v USA, nepředpokládá se ale, že by měl námitek. Spojení větších operátorů Cingular a AT&T Wireless prošlo bez problémů.

S celkovým počtem 35 milionů uživatelů (podle jiných zdrojů 39 milionů) půjde o třetího největšího amerického poskytovatele mobilních služeb, přičemž Verizon Wireless se svými čtyřiceti miliony zákazníky už není daleko. Nextel díky spojení se Sprintem bude moci vylepšit svoji síť iDEN o datové služby vyšších generací. Dříve se totiž nevešel do přiděleného frekvenčního rozsahu. Sprint zase získá velké a lukrativní zákazníky Nextelu. Nový operátor Sprint Nextel zatím zachová obě sítě, jak CDMA 1x, tak iDEN, do popředí se ale bude tlačit CDMA.

Další informace:

Témata článku: USA, Frekvenční rozsah

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25