Dvě atraktivní novinky pro kvalitnější multimédia v mobilních zařízeních

Dva výrobci z opačných koutů světa se sešli s uvedením elektronických součástek, které by měly zkvalitnit a nadále miniaturizovat mobilní komunikační techniku.

Japonský Sharp představil modul 2Mpx fotoaparátu. Na jeho rozlišení jistě není nic zvláštního, za pozornost však stojí jeho rozměry. Celý čip včetně optiky měří 8,5 × 8,5 × 5 mm. Výrobce po právu vyzdvihuje funkci autofokus, chlubí se také možností pořizovat video (15 snímků za sekundu v rozlišení UXGA: 1 600 × 1 200 bodů). Sharp začne čip vyrábět v červenci a jeho cena pro velkoodběratele se bude pohybovat okolo 700 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

S další miniaturou přišla Pittsburghská firma Akustica. Jak už název napovídá, tentokrát půjde o zvuk, konkrétněji mikrofon. Modul označený AKU2103 je podle tiskové zprávy celosvětově prvním High Definition mikrofonem s digitálním výstupem. Svými rozměry je předurčen pro využití v mobilních zařízeních, vedle notebooků by se mělo dostat také na komunikátory. Rozměry AKU2103 jsou 4 × 4 × 1 mm a výroba začne ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (5) Další článek: Centrum zařízení Windows Mobile pouze pro Vistu

Témata článku: Příslušenství, Multimédia, Mobilní zařízení, Zařízení, Japonský sharp, Mobil

Určitě si přečtěte

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

** Nokia na veletrhu CES představila nové zdravotní produkty ** Prvním je chytrý senzor spánkové aktivity ** Druhým chytré hodinky měřící tep, aktivitu a s dlouhou výdrží

10.  1.  2018 | Miksa Martin | 3