Dvě třetiny prodaných mobilů mají fotoaparát

Z celkového počtu 62 milionů mobilních telefonů, které se od začátku roku prodaly v regionu EMEA (Evropa, střední východ, Afrika), bylo téměř 40 milionů vybaveno digitálním fotoaparátem. Podíl fotomobilů se tedy blíží ke dvěma třetinám. Tvrdí to nejnovější zpráva analytické společnosti Canalys.

Nejúspěšnějším výrobcem fotomobilů – bráno dle prodaných kusů – je Nokia s podílem 48 %. Následuje ji Sony Ericsson s 12 % a Samsung s 9 %. Úspěch mobilních telefonů vybavených fotoaparátem ale nenásleduje obliba multimediálních zpráv MMS. Uživatelé stále nemají potřebu posílat obrázky z telefonu na telefon, zvlášť když za to musí platit. 

Tip: diskuse nad praktickou využitelností fotomobilů

Diskuze (10) | Philips 755: má rád vaše dotyky (test)

Témata článku: Fotoaparát, Nejnovější zpráva, Mobil, Mobil m, Foto

Určitě si přečtěte

BlackBerry Motion: Tak trochu jiný Android [recenze]

BlackBerry Motion: Tak trochu jiný Android [recenze]

** Ostružina bez klávesnice, která se musí spolehnout na jiné přednosti ** Surový výkon to určitě nebude, navrch má naopak software ** Zařízení je určeno pro ty, kteří vědí, co od mobilu chtějí

14.  1.  2018 | Láska Jan | 19

LG V30: Neprávem opomíjený klenot [recenze]

LG V30: Neprávem opomíjený klenot [recenze]

** LG V30 přichází bez druhého displeje, avšak s minimálními rámečky ** Novinkou je certifikace IP68 a armádní MIL-STD-810G ** Evropská verze tentokrát podporuje bezdrátové dobíjení (Qi)

7.  1.  2018 | Měchura Milan | 39