Dynamické listování z iPhonu také na Nokii

O Nokii N800 můžeme říci, že má s konkurenčním iPhonem od Apple mnoho společného. Oba přístroje mají dotykový displej, nakousnuté jablíčko ovšem vítězí v ovladatelnosti. Jedna z věcí, která se nám na iPhonu líbí je listování seznamem, které je doslova jako živé a pro iPhone příznačné. To se ale může brzy změnit díky amatérskému vývojáři, jenž tuto funkci do systému Nokie N800 doprogramoval v jazyku Pythonu.

Jak může vidět na přiloženém videu, podobně jako na iPhonu lze procházet multimediální soubory i na Nokii. Stačí mihnout prstem a posunutí bude už mít odpovídající spád v závislosti na pohybu uživatele. Prozatím se sice ještě nejeví tak graciézně lehce jako to umí iPhone, ale je použitelné.

Témata článku: Nokia, Apple iPhone 4GB

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50