E-Ink Vizplex: když displej neinformuje, ale dekoruje

V Japonsku se tedy dějí věci. Tamější běžné přístroje mají displeje, které u nás zdobí jen ty nejdražší komunikátory. Japonci ale pořád nejsou spokojení, a tak se výrobci vrhnuli na vnější displeje a trh byl obohacen o Hitachi W61H. Použité řešení nese název E-Ink Vizplex Imaging Film a jak už angličtináři tuší, jde o tzv. elektronický inkoust.

Na vnější straně telefonu je umístěna plocha o úhlopříčce 2,7", která má až 180 stupňový pozorovací úhel. Displej je velmi tenký, ohebný a na přímém světle výborně čitelný. Zatím je jeho použití omezeno pouze na stovku černobílých animací, které se na něm zobrazují např. při doručené zprávě, příchozím hovoru nebo při rozevření véčka. Výhody elektronického inkoustu jsou zřejmé: v porovnání s běžnými barevnými displeji téměř nulová spotřeba energie, minimální rozměry a výrobní cena. Na Hitachi brzy naváže i Casio, telefony obou značek se budou prodávat pouze u japonského operátora KDDI.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spíše než k předávání informací slouží displej s elektronickým inkoustem jako dekorace
Diskuze (2) | Víkendová odstávka služby Můj T-Mobile

Témata článku: E-ink, Pozorovací úhel, Displej

Určitě si přečtěte

Jak vybrat nejlepší čtečku elektronických knih

Jak vybrat nejlepší čtečku elektronických knih

** Čtečka e-knih jako větší mobil s černobílým displejem opravdu jen vypadá. ** Používá se jinak, plní jiné úkoly a také se vybírá podle jiných pravidel. ** Víte, co, kde a jak dlouho budete číst?

29.  9.  2017 | Kůžel Filip | 15

E-ink displej na zádech mobilu je skvělá věc. Proč se neprosadil?

E-ink displej na zádech mobilu je skvělá věc. Proč se neprosadil?

** Yota3 má AMOLED a E-ink. Bohužel také vysokou cenu ** Jaké výhody má integrovaný e-ink a proč radši zvolit příslušenství? ** Mobil pohltil řadu zařízení. Proč se to se nedaří se čtečkou knih?

24.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 12