E-Ink Vizplex: když displej neinformuje, ale dekoruje

E-Ink Vizplex: když displej neinformuje, ale dekoruje

V Japonsku se tedy dějí věci. Tamější běžné přístroje mají displeje, které u nás zdobí jen ty nejdražší komunikátory. Japonci ale pořád nejsou spokojení, a tak se výrobci vrhnuli na vnější displeje a trh byl obohacen o Hitachi W61H. Použité řešení nese název E-Ink Vizplex Imaging Film a jak už angličtináři tuší, jde o tzv. elektronický inkoust.

Na vnější straně telefonu je umístěna plocha o úhlopříčce 2,7", která má až 180 stupňový pozorovací úhel. Displej je velmi tenký, ohebný a na přímém světle výborně čitelný. Zatím je jeho použití omezeno pouze na stovku černobílých animací, které se na něm zobrazují např. při doručené zprávě, příchozím hovoru nebo při rozevření véčka. Výhody elektronického inkoustu jsou zřejmé: v porovnání s běžnými barevnými displeji téměř nulová spotřeba energie, minimální rozměry a výrobní cena. Na Hitachi brzy naváže i Casio, telefony obou značek se budou prodávat pouze u japonského operátora KDDI.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spíše než k předávání informací slouží displej s elektronickým inkoustem jako dekorace

Témata článku: E-ink

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • martinsip 18. 1. 2009 13:39:48
    Za to my jsme v pr....
  • Qwick 18. 1. 2009 12:24:50
    JJ japonci ti jsou někde jinde. B-]
Určitě si přečtěte

YotaPhone: sekundární e-ink displej pod lupou

YotaPhone: sekundární e-ink displej pod lupou

Zaměřili jsme se na to, co vás na YotaPhonu zajímá nejvíce. Jak se žije s druhým displejem a technologií e-ink? Je to přínos, nebo zbytečnost?

15.  7.  2014 | Vrbacký Jakub | 2


komerční sdělení

Komerční sdělení