E-mailový klient ProfiMail podporuje složky v IMAP4

E-mailový klient ProfiMail podporuje složky v IMAP4

E-mailový klient ProfiMail je určen pro chytré telefony se Symbianem (Series 60 i UIQ) a Windows Mobile for Smartphone. Ve své nové verzi 2.0, kterou si můžete stáhnout na webu Lonely Cat Games, získal podporu složek při připojení protokolem IMAP4. Zatímco dřív jste mohli číst zprávy jen z kořenového adresáře poštovního serveru, dnes se dostanete ke všem složkám.

Nejvíc řeknou obrázky. Na prvních třech je vidět přehled složek, který se stáhne po prvním připojení k serveru. Protože se synchronizují všechny složky včetně Veřejných na serveru Microsoft Exchange, a také složky, které nemají s e-maily nic společného (třeba kalendář), je seznam alespoň v mém případě velmi dlouhý.

  

Každá složka se chová jako samostatný účet. Otevřete ji a stáhnete e-maily.

 

Nastavil jsem, aby se napřed stahovaly hlavičky zpráv. Pouze u e-mailů, které chci přečíst celé, stáhnu i tělo.

 

Pořád mi vrtá hlavou stahování obsahu složek, které s e-maily vůbec nesouvisí. Rozhodně se to může hodit – dostanete se tak do vzdáleného kalendáře a zjistíte čas schůzky, i když jste před tím zapomněli provést standardní synchronizaci.

Proč se ale vzdálená synchronizace řeší složitými a drahými metodami jako je SyncML a třeba také Office Connector od Eurotelu, když by se dal použít standardní IMAP4? Program v telefonu by prostřednictvím tohoto protokolu sáhl přímo na e-mailový server, stáhl by data třeba z kalendáře a naimportoval je do vnitřních aplikací mobilu. IMAP4 navíc není jen jednosměrný protokol, jeho prostřednictvím můžete položky ze serveru i mazat – právě jsem zkušebně odstranil jednu starší schůzku ze svého kalendáře. Problém by ale asi byl s ukládáním nových položek na server; na to je IMAP4 krátký.

5 komentářů

Nejnovější komentáře

 • dzulo 17. 1. 2005 7:17:33
  hallo marku,

  funguje v novej verzii uz konecne dat reply to all na...
 • odklizec 16. 1. 2005 23:23:57
  Normalne nainstalujes 2.0 pres puvodni (uz zaregistrovanou) verzi a mas...
 • Slonik, Slonik 16. 1. 2005 21:48:42
  mám koupenou verzi 1.31. Da se v2.0 odemknout tim samym registracnim...

komerční sdělení

Komerční sdělení