E-mailový klient ProfiMail podporuje složky v IMAP4

E-mailový klient ProfiMail je určen pro chytré telefony se Symbianem (Series 60 i UIQ) a Windows Mobile for Smartphone. Ve své nové verzi 2.0, kterou si můžete stáhnout na webu Lonely Cat Games, získal podporu složek při připojení protokolem IMAP4. Zatímco dřív jste mohli číst zprávy jen z kořenového adresáře poštovního serveru, dnes se dostanete ke všem složkám.

Nejvíc řeknou obrázky. Na prvních třech je vidět přehled složek, který se stáhne po prvním připojení k serveru. Protože se synchronizují všechny složky včetně Veřejných na serveru Microsoft Exchange, a také složky, které nemají s e-maily nic společného (třeba kalendář), je seznam alespoň v mém případě velmi dlouhý.

  

Každá složka se chová jako samostatný účet. Otevřete ji a stáhnete e-maily.

 

Nastavil jsem, aby se napřed stahovaly hlavičky zpráv. Pouze u e-mailů, které chci přečíst celé, stáhnu i tělo.

 

Pořád mi vrtá hlavou stahování obsahu složek, které s e-maily vůbec nesouvisí. Rozhodně se to může hodit – dostanete se tak do vzdáleného kalendáře a zjistíte čas schůzky, i když jste před tím zapomněli provést standardní synchronizaci.

Proč se ale vzdálená synchronizace řeší složitými a drahými metodami jako je SyncML a třeba také Office Connector od Eurotelu, když by se dal použít standardní IMAP4? Program v telefonu by prostřednictvím tohoto protokolu sáhl přímo na e-mailový server, stáhl by data třeba z kalendáře a naimportoval je do vnitřních aplikací mobilu. IMAP4 navíc není jen jednosměrný protokol, jeho prostřednictvím můžete položky ze serveru i mazat – právě jsem zkušebně odstranil jednu starší schůzku ze svého kalendáře. Problém by ale asi byl s ukládáním nových položek na server; na to je IMAP4 krátký.

Témata článku: E-mail, Mail

Určitě si přečtěte

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

** Bitcoin a jiné kryptoměny jsou na vzestupu ** Uživatelé kryptoměnových směnáren jsou oblíbeným cílem útočníků ** S falešnou aplikací vás okradou a nabourají e-mail u Gmailu

10.  11.  2017 | Miksa Martin | 3

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

** Klasický e-mail se na moderní rychlou konverzaci nehodí ** Je to praktický identifikační nástroj a stále dobře poslouží k formální komunikaci ** Lidé už mezi sebou ale komunikují jinak

3.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 15

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

** Kdy si z metra zavoláme nebo si v tramvaji nabijeme telefon? ** Zeptali jsme se Martina Gillara, generálního ředitele DPP ** Gillar řídí 10 000 zaměstnanců, funkce se ujal 18. května 2016

29.  11.  2016 | Blesk.cz , Neckářová Martina | 25

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Představte si IM komunikátor rozšiřitelný o aplikace. Objednáte si pizzu a na mapě sledujete, jak se k vám blíží. To je Messenger Platform.

26.  3.  2015 | Čížek Jakub | 26

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Google Inbox je čtečka pro Gmail. Funguje odděleně a nabízí bohatší pohled na e-mail než jen jako na prostý chronologický seznam doručených zpráv.

24.  10.  2014 | Čížek Jakub | 5