EasyJet testuje mobilní letenky. Cestující se odbaví do 10 sekund

EasyJet, druhý největší pravidelný dopravce na letišti Václava Havla, přichází z novinkou. Na letištích Londýn Stansted, Londýn Southend, Manchester, Edinburgh, Amsterdam a Nice začíná testovat mobilní letenky. Plánuje je postupně rozšířit do celé své sítě, dočkat se tak mají i cestující z Prahy.

Cestující se díky mobilní aplikaci odbaví za 10 sekund, palubní lístek si stáhnou a uloží do telefonu. Jediná podmínka je použití chytrého telefonu se systémem iOS či Android. „Mobilní letenky jsou dalším důležitým krokem na naší cestě k jednoduššímu a dostupnějšímu cestování,“ říká marketingový ředitel společnosti easyJet Peter Duffy.

Novinky pro celou síť

„Po úspěšném testování hodláme spolupracovat se všemi šesti letišti na rozšíření této funkce do celé naší sítě. Test bude také rozšířen o možnost stažení letenky pro více osob do jednoho zařízení tak, aby se rodiny mohli odbavit za použití jednoho, nebo více telefonů, podle toho, co jim bude více vyhovovat,“ doplňuje Duffy.

Palubní lístek bude po stažení dostupný i v režimu offline, takže není nutné připojení k internetu a zákazník tak nebude muset platit žádné roamingové poplatky. Aplikace obsahuje i oblíbenou funkci Passbook od Apple, která zákazníkům umožňuje ukládat letenky na plánované cesty na jedno bezpečné místo.

Současně aplikace také pozná, zda byl cestující již odbaven přes počítač na easyJet.com a umožní mu tak si znovu stáhnout palubní lístek bez nutnosti opětovného odbavování. Letenku si zákazník může stáhnout kdykoliv od 30 dnů až do dvou hodin před plánovaným odletem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Od jejího spuštění na konci roku 2011 si aplikaci easyJet stáhlo přes 4,5 milionu lidí. Umožňuje „za pochodu“ vyhledávat ceny letenek, rezervovat lety atd.

Ještě letos bude testování také rozšířeno tak, aby zahrnovalo mobilní web, který umožní vyzkoušet aplikaci i přístrojům s Windows 7/8 a Blackberry.

Témata článku: Mobilní aplikace

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • patapuf007 12. 5. 2013 8:06:51
    Létám s Austrian z Vídně, naposledy před 3mi týdny do Stockholmu. Cestu...
  • pannicca 10. 5. 2013 23:10:50
    ja jezdim na slovensko a ted na idosu zavedli ze pri koupi ejizdenky na...
  • miarka 10. 5. 2013 14:17:30
    A? Vzdyt tohle u normalnich aerolinek funguje davno... Delta, Lufthansa a...
Určitě si přečtěte

Jak na Androidu prohodit šipku Zpět a Poslední aplikace

Jak na Androidu prohodit šipku Zpět a Poslední aplikace

** Nevyhovuje vám rozložení funkčních tlačítek na Androidu? ** Aplikace Button Mapper problém vyřeší ** A umí daleko víc. Zpříjemněte si ovládání Androidu

19.  8.  2017 | Kůžel Filip | 21

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

** Některé mobily umí nahrát hovor už v základu. Stačí stisknout button ** Co dělat, když takový mobil nemáte? ** Pomoc je jednoduchá, stačí stáhnout aplikaci ACR

18.  8.  2017 | Kůžel Filip | 41


komerční sdělení

Komerční sdělení