EasyJet testuje mobilní letenky. Cestující se odbaví do 10 sekund

EasyJet, druhý největší pravidelný dopravce na letišti Václava Havla, přichází z novinkou. Na letištích Londýn Stansted, Londýn Southend, Manchester, Edinburgh, Amsterdam a Nice začíná testovat mobilní letenky. Plánuje je postupně rozšířit do celé své sítě, dočkat se tak mají i cestující z Prahy.

Cestující se díky mobilní aplikaci odbaví za 10 sekund, palubní lístek si stáhnou a uloží do telefonu. Jediná podmínka je použití chytrého telefonu se systémem iOS či Android. „Mobilní letenky jsou dalším důležitým krokem na naší cestě k jednoduššímu a dostupnějšímu cestování,“ říká marketingový ředitel společnosti easyJet Peter Duffy.

Novinky pro celou síť

„Po úspěšném testování hodláme spolupracovat se všemi šesti letišti na rozšíření této funkce do celé naší sítě. Test bude také rozšířen o možnost stažení letenky pro více osob do jednoho zařízení tak, aby se rodiny mohli odbavit za použití jednoho, nebo více telefonů, podle toho, co jim bude více vyhovovat,“ doplňuje Duffy.

Palubní lístek bude po stažení dostupný i v režimu offline, takže není nutné připojení k internetu a zákazník tak nebude muset platit žádné roamingové poplatky. Aplikace obsahuje i oblíbenou funkci Passbook od Apple, která zákazníkům umožňuje ukládat letenky na plánované cesty na jedno bezpečné místo.

Současně aplikace také pozná, zda byl cestující již odbaven přes počítač na easyJet.com a umožní mu tak si znovu stáhnout palubní lístek bez nutnosti opětovného odbavování. Letenku si zákazník může stáhnout kdykoliv od 30 dnů až do dvou hodin před plánovaným odletem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Od jejího spuštění na konci roku 2011 si aplikaci easyJet stáhlo přes 4,5 milionu lidí. Umožňuje „za pochodu“ vyhledávat ceny letenek, rezervovat lety atd.

Ještě letos bude testování také rozšířeno tak, aby zahrnovalo mobilní web, který umožní vyzkoušet aplikaci i přístrojům s Windows 7/8 a Blackberry.

Diskuze (8) Další článek: Symbian nechce zemřít, dostává aktualizaci s novými widgety

Témata článku: Mobilní aplikace, Mobil l, Amsterdam, Mobil, Let, Úspěšné testování, Důležitý krok, Test, Bezpečné místo

Určitě si přečtěte