EDGE u Oskara - oficiální zpráva

Tisková zpráva

Vybraná skupina zaměstnanců zahájila v síti Oskar testování nové technologie EDGE. Ta umožní zákazníkům až třikrát rychlejší připojení k internetu a využití mnoha jiných datových služeb. Oskarovi zákazníci tak mohou očekávat, že v průběhu roku 2005 již budou stahovat a posílat data rychlostmi, o kterých se zatím mluvilo jen v souvislosti se sítěmi třetí generace.

Cílem technických zkoušek je především otestovat fungování technologie EDGE v síti, vyzkoušet stabilitu a rychlost datových spojení a spolupráci s datovými službami jako jsou MMS, WAP. Dalším krokem bude testování uživatelských nastavení a přípravy snadných návodů, které budou pro Oskara již tradičně připravovat Technoidé. V roce 2005 by měla být technologie EDGE komerčně uvedena na trh.

„Testování technologie EDGE je důkazem výrazného zlepšení pokrytí a kvality signálu, které proběhlo v průběhu tohoto roku,“ říká viceprezident pro marketing Mario Mele. Oskar je letos zlepšováním své sítě opravdu posedlý. O tom nejlépe svědčí fakt, že letos staví každý druhý den novou vysílací stanici.  „Vývojem mobilního internetu se intenzivně zabýváme a jsem rád, že připravujeme službu, kterou již naši zákazníci začínají poptávat,“ dodává Mele.

EDGE je v současnosti nejmodernější technologií pro mobilní internet v sítích GSM. Je dalším vývojovým stupněm již používané technologie GPRS, ale nabízí až třikrát vyšší reálnou přenosovou rychlost. Výhoda kombinace EDGE a GPRS spočívá především v tom, že zákazník potřebuje jen jeden mobilní telefon, který obě služby podporuje. Zákazník tak může telefonovat i používat datové služby pomocí jednoho přístroje a nemusí u sebe nosit několik přístrojů. V průběhu roku 2005 je možno také očekávat výrazný nárůst počtu mobilů podporujících EDGE a snížení cen těchto telefonů na dostupnou úroveň, což jistě zvýší zájem o tuto technologii a datové služby.

Diskuze (74) Další článek: Oskar bude mít EDGE! ...a nečekaně brzy

Témata článku: Mobil podporující, Oskar, Edge

Určitě si přečtěte