Ekonom.cz: Zákazníci prohrají drtivou většinu sporů s operátory

Týdeník Ekonom se ve svém pondělním článku zaměřil na spory operátorů se svými klienty, přesněji řečeno na statistiku výsledků těchto sporů. A čísla jsou to opravdu zajímavá. Stížnosti tohoto typu řeší Český telekomunikační úřad, v drtivé většině případů se týkají vyúčtování za poskytnuté služby a v roce 2008 jich bylo 78 032. Na každý pracovní den tak připadlo průměrně 308 stížností. Mluvčí ČTÚ Dana Makrlíková pro Ekonom řekla: „Z celkového počtu rozhodovaných účastnických sporů připadá 98,4 procent sporů na stížnosti podané operátorem a tyto spory byly v 93 procentech případů rozhodnuty ve prospěch telekomunikačního operátora“. Je tedy vidět, že si stěžují hlavně operátoři na své zákazníky a ČTÚ téměř vždy stojí na straně firmy. Když už stížnost podá zákazník na svého operátora (a v minulém roce se tak stalo 465krát), je úspěšný ve dvou z pěti případů.

Jak se dále dočteme v článku Radana Dolejše, v devadesátých letech pocházela většina stížností k ČTÚ od konzumentů mobilních služeb, postupně se však situace začala obracet a dnes jako stěžovatelé zcela jasně dominují operátoři.

Zdroj: Ekonom.cz

Diskuze (17) Další článek: LTE je standard, roztočte kolotoče

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Zákaz, Zákazníci, Spor, Operátor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 120

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20