El Vergatario: nejlevnější mobil světa je překvapivě dobře vybavený

Je to rekord, není to rekord? Venezuelský mobil El Vergatario, který včera představil sám prezident země Hugo Chávez, bude stát 300 Kč (přepočteno z 30 bolívarů). Nedávno jsme psali o jednom kousku jménem Hop1800, který má být na trhu dokonce za dvě stovky, ale jeho výrobce šetřil tak, že přístroji nedal displej. Je to plnohodnotný mobil? Koho zapíšeme do pomyslné Guinessovky? A když už jsme v tom boji o titul nejlevnějšího, platí i po včerejšku barcelonský příslib Vodafonu, že právě on přinese nejlevnější mobil všech dob? Opravdu se dostanou pod tři stovky?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotografie jsou všechno, jen ne dobré a příliš nepomůže ani na konec článku přiložené video

Pojďme zpět v El Vergatariu (je mezi čtenáři zdatný znalec jazyka, který by věděl, co slovo znamená? Internetové slovníky si s překladem nevědí rady). Za mobilem nestojí nikdo jiný, než čínský specialista na rekordně levné mobily, firma ZTE. Kupodivu se ale nebude vyrábět v zemi proslule levné pracovní síly, ale přímo ve Venezuele, kvůli eliminaci nákladů na přepravu.

A teď výbava. Čekali byste maximální jednoduchost? Budete překvapeni, jen se podívejte níže na technické parametry. Je zde barevný displej, rádio, dokonce i MP3 přehrávač (s malou pamětí je ale prakticky nevyužitelný) a dokonce i základní fotoaparát. El Vergatario se začne prodávat po celé Latinské Americe už začátkem května.

El Vergatario ve zkratce:

  • sítě: CDMA
  • paměť:5MB
  • baterie: Li-ion 670 mAh, výdrž 120 hodin
  • velikost: 108 × 47 × 14 mm, hmotnost 65 gramů
  • displej: úhlopříčka 1,5”, 65 000 barev
  • další: MP3 přehrávač, FM rádio, VGA fotoaparát, kalendář

Zdroj: experientia.com

Diskuze (12) Další článek: Prince of Persia: legenda přichází na N-Gage

Témata článku: Nejlevnější mobil, Mobil, Svět

Určitě si přečtěte