Energie sbalená na cesty: na KickStarter míří akumulátor v opasku

Projekt nazvaný Ion Belt přichází na KickStarter s akumulátorem integrovaným v koženém opasku. Narozdíl od powerbanky nebo nabíječky je to podle autorů něco, co rozhodně nenecháte doma. A lidem se toto inovativní a nápadité provedení očividně líbí, autoři již vybrali přes polovinu požadované sumy a do konce kampaně zbývá více než měsíc.

3000 mAh v ručně zpracované kůži

Idea je prostá a stejně tak i řešení. Jazýček spony slouží jako USB vstup, opačný konec pásku potom nabízí USB výstup. Samozřejmostí jsou LED diody indikující stav integrovaného akumulátoru, stejně tak jako precizní a ruční kožené zpracování odpovídající kvalitním opaskům. Tedy alespoň podle autorů. Že autoři mysleli na detaily nazačuje nejen několik délek opasků, ale také fakt, že Ion baterii dostatečně izolovali, aby zabránili např. vzplanutí, nebo že se svůj Ion Belt aktivně snaží umisťovat na seznam bezpečných zařízení, které mohou na palubu letadla.

Klepněte pro větší obrázek
Opasek Ion Belt se bude vyrábět ve třech delkách a vážit bude 386 gramů.

Kapacita vestavěného akumulátoru je 3000 mAh. Jeho nabíjení by mělo podle autorů trvat přibližně 1,5 hodiny. Výstupní parametry z opasku jsou 2,1A při 5V. Jediná skepse, která mě napadá, je tvrzení autorů, že jejich opasek nabije většinu dnešních smartphonů. Kapacita dnešních akumulátorů často přesahuje právě 3000 mAh, přičemž účinnost nabíjení se pohybuje mezi 70 – 80 % v závislosti na teplotě a spoustě dalších parametrů. Toto prohlášení je tak potřeba brát s rezervou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ion Belt nabídne i klasické diody pro zobrazení úrovně nabití vestavěného akumulátoru.

Pásek se bude zpočátku vyrábět pouze v černé kůži, ale pokud autoři přesáhnou stanovený cíl na KickStarteru, přidají i další barevná provedení. Z požadovaného obnosu 50 000 dolarů se zatím vybralo necelých čtyřicet tisíc, přičemž do konce kampaně zbývá v den vydání článku ještě 31 dní. První kousky by autoři chtěli k přispěvatelům doručit v červnu roku 2016.

Diskuze (7) Další článek: Samsung spustil pilotní projekt: sledování fotbalu ve virtuální realitě

Témata článku: Technologie, Kuriozita, Kickstarter, Akumulátor, UMi, Iont, Opačný konec, Energie, Skepse

Určitě si přečtěte