Ericsson SimCell: zahrajte si na mobilního operátora

Stařičkou hru SimCity určitě všichni znáte. Hráč v úloze starosty se snažil, aby se jeho městečko rozrůstalo a vzkvétalo, a aby to neměl tak jednoduché, život mu ztrpčovali rozmazlení obyvatelé města. Nechtěli platit daně, museli mít blízko do práce, samozřejmě nemohli bydlet vedle elektrárny a běda vám, když jste jim nevybudovali železnici ...

Ericsson připravuje hru založenou na podobném základě. Jmenuje se SimCell a přestože jde zatím o betaverzi, která ještě není úplně doladěna, zaslouží si článek. Proč na MobilManii? Protože tentokrát nejste v roli starosty města, ale hrajete si na operátora sítě třetí generace a vaším úkolem je uspokojit své marnivé zákazníky.

Začátek je jednoduchý: postavíte základnovou stanici a začnete vydělávat. Potom ale musíte přidávat další a další základny, neustále se zvyšují požadavky na síť, je do ní třeba implementovat nové služby ... a nesmíte zdražit. Ba naopak - když ceny za služby vaší sítě budou dlouho stagnovat na stejné výši, zákazníci se naštvou a utečou ke konkurenci. Stejně jako v SimCity máte připravený rozpočet, který musíte dodržovat, a neustále budete muset sledovat aktuální počet zákazníků.

Hra je připravená v Javě, a to s sebou bohužel nese řadu nevýhod. Abyste si ji mohli zahrát, musíte napřed nainstalovat program Java Runtime Environment (stáhnete ho třeba odtud). Samotnou hru SimCell najdete na této adrese. Ani instalace není triviální, proběhne spuštěním souboru simcell.bat, ve kterém možná bude muset před tím nastavit správnou cestu k programu.

Ani když se instalace podaří, není vyhráno. Ani na jednom ze tří počítačů, na kterých jsme hru zkoušeli, se nám ji nepodařilo uspokojivě hrát: v dialogových oknech totiž chyběla potřebná tlačítka. Ale vyzkoušejte to sami, naše redakční počítače nejsou stavěny na počítačové hraní. Jestli se vám SimCell podaří rozjet, napište nám do diskuse.

Další informace o hře najdete na anglickém webu Ericssonu.

Diskuze (12) Další článek: Eurotel Cell Broadcast zdarma

Témata článku: Ericsson, Ericsson, Mobil, SIM, Operátor, Mobilní operátor

Určitě si přečtěte