Essential Phone je propadák. Zlevnil více než o čtvrtinu a na expanzi mimo Ameriku to nevypadá

Essential Phone měl být svěží vítr do nabídky jinak až příliš se podobajících androidových smartphonů. Pozornost budil už díky tomu, že za jeho vývojem stojí „otec Androidu“ Andy Rubin. Místo úspěšného produktu jde ale spíše o rozpačitý start-up, který se od začátku potýká s nejrůznějšími problémy. Jedním z nich je zřejmě i malý zájem zákazníků, protože telefon od Essentialu v uplynulých týdnech výrazněji zlevnil.

Startovací cena vizuálně atraktivního bezrámečkového smartphonu činila 699 dolarů. Od listopadu je smartphone dostupný za 499 dolarů, tedy zhruba s 30% slevou. Takové zlevnění nebývá po pouhých dvou měsících v prodeji obvyklé a může značit nižší než očekávanou poptávku zákazníků. Essential Phone prodává firma na svých stránkách, k dispozici je také u amerického operátora Sprint a kanadského Telus. Prodejní čísla uvedl jen Sprint, který eviduje pouhých 5 tisíc zakoupených zařízení.

Telefon se od svého uvedení potýká s potížemi. Nejdříve to bylo pozdní dodání na trh, které se proti avizovanému červnu 2017 odsunulo až na závěr léta. Následně se objevily problémy s fotoaparátem a zejména četné softwarové chyby, které je sice možné opravit pomocí updatů, ale zvláště při použití čistého systému Android pod dohledem jeho zakladatele značně překvapují.

V Evropě se telefon oficiálně neprodává. Essential Phone lze ale objednat na stránkách výrobce a nechat doručit pomocí některé z přeposilatelských služeb ze Spojených států (např. Shipito). Cena po připočtení DPH a poštovného vyjde zhruba na 13 500 Kč. Pár kousků prodávají i někteří individuální dovozci, ale jejich cena je nesmyslně vyšponovaná klidně i na dvojnásobek.

Essential PH-1
rozměry a hmotnost: 142 × 71 × 8 mm, 185 g
displej: 5,7'', kapacitní LTPS LCD, 1 312 × 2 560, 505 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 4 096 MB, baterie: 3 040 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 835 (8× Kryo 280, 2,5 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 7,1 (Nougat)
fotoaparát: 13MPx (4 128 × 3 096), video (3 840 × 2 160), blesk
79 %
vybavenost
?
výhodnost
?
žádanost
cena: už se neprodáváPořiďte si podobný model na Alza.cz

Diskuze (15) Další článek: Tohle ještě v mobilu nebylo. Nomu T18 má vysílačku a externí kameru

Témata článku: Essential, Android, Smartphony, Nákup a ceny, Bezrámečkový displej, Vlajková loď, USA, Slevy, Essential, Andy Rubin, Essential PH-1, Evropa, Nejrůznější problém, Amerika, Zakoupené zařízení, Startovací cena, Essential Phone, Telus, Dolar, Uplynulý týden, Čistý systém, Avi, Individuální dovozce, ESS, Sprint


Určitě si přečtěte