Eurotel a modemy pro CDMA: nové skutečnosti

Eurotel a modemy pro CDMA: nové skutečnosti

Eurotel nám poslal vyjádření k naší bleskovce Eurotel omezuje disponování s modemy pro CDMA. Autor článku ověřoval informace na infolince Eurotelu. Ale vzhledem k tomu, že informace zjišťoval těsně po zavedení služby, je možné, že ještě nebyly známy všude zcela přesné údaje. Zde je tedy vyjádření Eurotelu a uvedení na pravou míru:

"Článek uvádí, že do CDMA modemu nelze nahrát jiné číslo než původní a že tento postup ze strany operátora hraničí se zneužitím monopolního postavení. Tyto informace se bohužel nezakládají na pravdě. Přidělované číslo slouží především k identifikaci uživatele (uživatelské jméno) a účtování. Do samotného modemu společnost Eurotel nic neprogramuje. Aktivace spočívá ve spárování modemu, uživatelského jména (čísla) a hesla.

Mohou nastat dvě varianty podle toho, jakou formou zákazník CDMA modem zakoupil. Pokud se jedná o nedotovaný modem, tj. standardní nabídku bez závazku, zákazník může službu kdykoli zrušit, přičemž modem zůstává jeho majetkem. V případě prodeje modemu může nový vlastník požádat o aktivaci a obdrží nové číslo. Rovněž je možné požádat o převod čísla (kontraktu) - pak modem nadále zůstává v provozu se stejným číslem jako doposud.

Jestliže zákazník zakoupil modem dotovaný, tj. se závazkem, může službu bezplatně zrušit až po uplynutí 12 měsíců využívání služby Eurotel Data Expres. Před uplynutím této lhůty lze službu zrušit rovněž, ale Eurotel si v takovém případě účtuje penále. Potenciální nový zákazník modemu může opět požádat o aktivaci a obdrží nové číslo. Stejně jako v předchozím případě je možné rovněž číslo (kontrakt) převést na nového vlastníka."

Diana Dobálová, tisková mluvčí Eurotelu

Témata článku: Modem, EU, CDMA

58 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Worm 12. 8. 2004 13:09:49
    30 dnů je MAXIMÁLNÍ doba stanovaná zákonem. Pokud obchodník řekne, že...
  • Worm 12. 8. 2004 13:07:17
    To byla spíš taková řečnická otázka.... Jsi opravdu prudce inteligentní...
  • Worm 12. 8. 2004 13:05:12
    A pane Chytrák, opravdu si myslíte, že ET nepozná, když se z toho...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

** Soudnímu dvoru EU se nelíbí The Pirate Bay ** Ale stejně tak i další weby s warezem ** Je to soumrak pirátství v Evropě?

18.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 26


komerční sdělení

Komerční sdělení