Eurotel a T-Mobile: jak proběhl Silvestr

Eurotel a T-Mobile vydali tiskové zprávy, ve kterých popisují provoz ve svých sítích během posledního dne loňského roku. Přetiskujeme je bez úprav.


Tisková zpráva Eurotelu

  • Rekordní počet i nárůst odeslaných MMS zpráv: téměř 110 tisíc (nárůst o 116 %)
  • Téměř 13 milionů odeslaných SMS zpráv a přes 17 milionů odbavených hovorů
  • I přes zvýšené zatížení celé sítě nebyly zaznamenány žádné technické problémy

Praha, 1. ledna 2006 – Provoz v síti společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., dosáhl na přelomu roku 2005 vysokých hodnot a byl ve znamení hovorů. Jejich počet převýšil počet odeslaných SMS a MMS zpráv více než třetinu. I přes zvýšené zatížení celé sítě a všech jejích systémů nezaznamenal Eurotel žádné technické problémy.

„Přelom roku je tradičně plný bujarých oslav. Oproti Štedrému dnu, kdy vládnou SMS zprávy, si lidé více volají a sdílejí si své aktuální prožitky a novoroční blahopřání. Odbavili jsem o třetinu více hovorů než SMS a MMS zpráv. Zákazníci naplno využili naší vánoční nabídku, díky níž mohou po třetí minutě volat zdarma,“ řekl Pavel Kaidl, tiskový mluvčí společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o. a dodal: „Zaznamenali jsme rekordní nárůst počtu MMS zpráv, kterých zákazníci poslali o 116 % více než minulý rok. Souvisí to zejména se stále rostoucí penetrací moderních mobilních telefonů schopných zpracovávat nejen textové zprávy ale také obrázky a videa.“

SMS zprávy

Zákazníci Eurotelu během Silvestra roku 2004 a v první hodině roku 2005 odeslali stejně jako minulý rok 13 milionů SMS zpráv. V čase nejsilnějšího provozu, který nastal v poslední hodině starého a v první hodině roku Nového, SMS centra Eurotelu odbavila 2,7 milionu SMS zpráv, přičemž během nejzatíženější dvacátéosmé minuty Nového roku zákazníci odeslali 31 tisíc SMS zpráv.

MMS zprávy

Stále více využívají zákazníci Eurotelu obrázkových MMS zpráv. MMS centra Eurotelu odbavila 110 tisíc MMS zpráv, což činí v meziročním srovnání nárůst o 116 %! Nejvíce MMS zpráv – přes 12 tisíc - bylo zpracováno během večera od 19. do 20. hodiny.

Hovory

Zatímco na Štedrý den zákazníci rozesílají především textové zprávy, během posledního dne v roce roste také počet hovorů. Během Silvestrovského dne a první hodiny Nového roku Eurotel odbavil přes 17 milionů hovorů. Oproti loňskému roku, kdy bylo spojeno přes 18 milionů hovorů, došlo mírnému poklesu. Nejvíce hovorů – přes 2,3 milionů – bylo uskutečněno v první hodině Nového roku.


Tisková zpráva T-Mobilu

  • Zákazníci T-Mobile odeslali přes 12 milionů SMS zpráv a uskutečnili téměř 11,2 milionu hovorů
  • Počet odeslaných MMS zpráv se meziročně zvýšil o více než 44 procent
  • Počet zaregistrovaných cizinců v síti T-Mobile vzrostl na téměř 144 tisíc
  • Síť T-Mobile zvládla zvýšený provoz bez problémů

Praha 1. ledna 2006 - Během Silvestra zákazníci T-Mobile opět dokázali, že jsou přeborníky v odesílání krátkých textových zpráv. Množství odeslaných SMS bylo o více než 6 % vyšší než v loňském roce. Největší nárůst však zaznamenaly MMS zprávy - jejich počet se zvýšil o téměř 45 %. MMS centrem prošlo více 108 tisíc MMS zpráv.

Počet SMS odeslaných zákazníky T-Mobile byl 12,11 milionu. Zákazníci T-Mobile byli nejaktivnější mezi půlnocí a jednou hodinou ranní, kdy odeslali 1,5 milionu SMS zpráv. Na zprávy nejbohatší čtvrthodinou bylo období 0:15 až 0:30, kdy bylo odesláno téměř 440 tisíc textovek, tedy zhruba 500 SMS každou vteřinu.

Zákazníci T-Mobile uskutečnili téměř 11,2 milionu hovorů, což je o 10 % méně než v loňském roce. Nejvíce hovorů bylo uskutečněno během první hodiny nového roku. Absolutní špičku zažila síť mezi 0:15 až 0:30. Během patnácti minut proběhl téměř jeden milion hovorů. Zákazníci letos volali déle než vloni, protože provoz v síti mírně vzrostl v porovnání s loňským rokem.

Rostoucí obliba MMS zpráv se ukázala i na Silvestra. MMS Centrem T-Mobile prošlo přes 108 tisíc MMS zpráv, což představuje v porovnání s rokem 2004 nárůst o více než 44 procent. Zákazníci největšího tuzemského mobilního operátora přitom ze svých telefonů odeslali téměř 65 tisíc MMS zpráv, což je 56 % více než vloni. Největší množství multimediálních zpráv prošlo sítí ještě před koncem roku - mezi 23. až 24. hodinou.

V síti T-Mobile bylo během posledního dne roku přihlášeno téměř 144 tisíc cizinců což představuje nárůst o 6 % v porovnání s loňským rokem.

Všechny údaje o provozu jsou vztaženy k období 31.12. 2005 - 1:00 1.1. 2006 (t.j. 25 hodin) a jsou porovnány se stejným obdobím v minulém roce.


Shrnutí

Postavme ještě jednotlivé ukazatele u obou operátorů vedle sebe:

Hovory: Eurotel 17 milionů, T-Mobile 11,2 milionu

Odeslané SMS: Eurotel 13 milionů, T-Mobile 12,11 milionu

MMS, které prošly MMS centrem: Eurotel 110 tisíc (počet odeslaných neudává), T-Mobile 108 tisíc (odesláno 65 tisíc)

Diskuze (23) Další článek: Kolikrát za rok stisknete tlačítka mobilu?

Témata článku: EU, Euro, Mobil, Zvýšený provoz, Eurotel Praha, Rostoucí obliba, Odeslaná SMS


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39