Eurotel chystá nové omezení CDMA!

Už několik dnů se v diskusích objevují postřehy uživatelů služby Eurotel Data Expres (CDMA). Nejdříve se zdálo, že jde jen o planý poplach, případů je ale už velmi mnoho. Testování nové podoby FUP (fair use policy) navíc oficiálně přiznal i Eurotel.

O co jde? Po stáhnutí určitého objemu dat – někdy 80 MB, jindy 30 MB – se až do zbytku dané hodiny sníží rychlost přenosu zhruba na 10 kB/s. Tedy prakticky až na úroveň GPRS při použití rychlého telefonu. S další hodinou se vše vrátí zpět do původních kolejí, celkově tedy jde o omezení maximálního množství stáhnutých dat na 80 MB, případně 30 MB za hodinu. Není zatím také jasné, jestli se FUP bude týkat jen portů používaných v sítích P2P, nebo i jiných služeb.

Od tiskové mluvčí Eurotelu, Diany Dobálové, jsme získali oficiální vyjádření:

V současné době probíhá u služby Eurotel Data Expres testování pilotní verze FUP (Fair User Policy), která má za cíl zajistit rovnou kvalitu a dostupnost služby pro všechny uživatele. Jedná se o běžné opatření poskytovatelů internetových služeb používaných ve světě i v České republice. Nejčastějším principem je postupné snižování přenosové rychlosti u těch uživatelů, kteří používají programy pro automatické a dlouhodobé stahování velkého objemů dat (např. P2P sítě všeho druhu). Ke snižování rychlosti přitom nedochází okamžitě, ale až po stažení většího množství dat těmito programy, běžných uživatelů se proto tato opatření nedotknou.

Konkrétní hodnoty nastavení FUP jsou v současné době testovány, proto je v tento okamžik, před samotným vyhodnocením pilotního provozu, předčasné je specifikovat.

Témata článku: EU, CDMA, Euro, Postupné snižování

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 49

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan