Eurotel: další dva programy mobilní televize a nové ceny videa

Tisková zpráva

Eurotel od 1. července 2006 rozšiřuje nabídku služeb informačně zábavního portálu Eurotel Live! dostupnou v síti UMTS. K tomuto datu dochází rovněž k zvýhodnění podmínek využívání služby Eurotel on-line dopravní kamery a Mobilní TV.

Stále více lidí chce využívat mobilní telefon nejen pro volání a posílání SMS zpráv, ale také jako plnohodnotný zdroj informací a zábavy. Prostřednictvím sítě UMTS a portálu Eurotel Live! přinášíme našim zákazníkům unikátní nabídku služeb, díky které mohou mít potřebné informace vždy po ruce ve svém mobilu a za přijatelné ceny,“ uvedl Stanislav Kůra, výkonný ředitel pro strategii a rozvoj produktů společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., a doplňuje: „Po obrovském úspěchu služby Hokej TV, díky které mohli naši zákazníci sledovat letošní Mistrovství světa v ledním hokeji na displeji svého telefonu, mají nyní možnost sledovat ve svém mobilu živé vysílání celkem čtyř televizních stanic.

Služby UMTS, které jsou založeny nejen na přenosu dat, ale i hlasu, obrazu a kvalitních multimediálních službách, mohou automaticky využívat všichni zákazníci Eurotelu bez nutnosti jakékoliv aktivace. Pro využívání služeb UMTS je potřeba pouze SIM karta od Eurotelu a mobilní telefon podporující služby UMTS.

Mobilní TV

Se službou Mobilní TV mohou majitelé UMTS telefonů sledovat živé televizní vysílání. Nově kromě hudební stanice TV Óčko a zpravodajské ČT24 mohou shlédnout sportovní přenosy na Eurosportu i s českým komentářem či získat aktuální informace o počasí na Meteo TV. Neomezený přístup ke všem nabízeným kanálům v jednom dni stojí nyní pouhých 20 Kč, týdenní přístup vyjde na 75 Kč a za 30 dní zákazník zaplatí 150 Kč. Tyto ceny již zahrnují veškeré poplatky za datové přenosy.

On-line dopravní kamery

Díky službě Eurotel on-line dopravní kamery mohou zákazníci získat na svůj UMTS telefon přehled o aktuální dopravní situaci. Služba přenáší obraz snímaný dopravními kamerami, které monitorují provoz na silnicích a křižovatkách, do mobilních telefonů zákazníků. V současné době je tato služba dostupná na území Prahy a postupem času bude rozšířena i o dopravní kamerový systém dalších měst v České republice. Za neomezený přístup ke všem dopravním kamerám po dobu 30 minut včetně poplatku za datové přenosy zákazník zaplatí nyní jen 10 Kč.

Nově mohou zákazníci přistoupit k nabídce dopravních kamer také pomocí video volání na číslo *92. Zákazníkovi se na displeji zobrazí nabídka dostupných kamer a tras, mezi kterými lze jednoduše přepínat pomocí klávesnice telefonu. Každá položka v menu je označena číslicí 1 – 9 a po stisknutí stejného tlačítka na telefonu je zákazníkovi zobrazena požadovaná volba. Za neomezený přístup pomocí video volání zaplatí zákazník 1 Kč za minutu.


MobilMania komentuje

Další dva programy v nabídce mobilní televize jsou vítaným zpestřením, zejména Eurosport udělá radost mnoha zákazníkům. Úsměv ale trochu opadne, když zjistíme, že Eurotel zdražil měsíční předplatné služby na dvojnásobek. Doposud se platilo za měsíc 75 Kč, nově to bude 150 Kč a polovina stačí jen na týden. Denní sazba 20 Kč zůstává zachována.

Také se nám moc nelíbí nové zpoplatnění služby Dopravní kamery. Doposud se platila koruna za minutu sledování. Za půl hodiny bychom tedy zaplatili třikrát více než s novou cenou, ale tu musíte zaplatit, i když se na kamery budeme koukat jen dvě minuty. Této služby bych osobně využil zřejmě v případě, když bych spěchal a snažil se vyhnout dopravní zácpě. Pak si ale pochopitelně zjistím rychle jen to, co potřebuji a nebudu ztrácet drahocenný čas půlhodinovým sledováním dopravních kamer. Naštěstí existuje možnost sledování prostřednictvím videohovoru zpoplatněného stále za 1 Kč/min.

Diskuze (9) Další článek: Pozor, videohovory za korunu už jen do zítřka (oživeno: prodlouženo do konce roku)

Témata článku: EU, Program, Dopravní kamera, Mobil, Euro, Eurotel Praha, Televize, Drahocenný čas, Mobilní televize, Letošní mistrovství


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39