Eurotel daroval 3,5 milionu korun dětem

Praha 29. července 2002 – Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., věnovala částku 3,5 milionu korun, původně určenou na pojištění Jaromíra Jágra na MS v ledním hokeji 2002, na charitativní účely. Dva miliony korun daroval Eurotel Nadaci rozvoje občanské společnosti na sbírku „Pomozte dětem!“, zbytek částky, tedy 1,5 milionu korun, právě vzniklé Nadaci Eurotel.

„Ihned po uveřejnění informace o navrácení finančních prostředků poskytnutých na pojištění Jaromíra Jágra, jsme oznámili, že tuto částku věnujeme na charitativní účely,“ říká Terrence Valeski, generální ředitel Eurotelu. „V dětech je naše budoucnost, proto jsme rádi, že můžeme přispět k jejich šťastnějšímu dětství.

„Pomozte dětem!“ je dlouhodobá společná sbírka České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti ve prospěch ohrožených a znevýhodněných dětí v ČR. V letošním roce připravila společnost Eurotel s ostatními mobilními operátory jednoduchou aplikaci, díky které mohli všichni majitelé mobilních telefonů na konto nadace přispět odesláním jednoduché SMS zprávy 10 Kč. Zákazníci společnosti Eurotel již v tomto roce přispěli na celonárodní charitativní akci „Pomozte dětem!" celkovou částkou 1 485 340 Kč.

Za účelem zvýšení podpory neziskovým a filantropickým projektům založila společnost Eurotel na začátku léta Nadaci Eurotel. Jejím posláním je dlouhodobá podpora projektů pro děti a mládež v celé České republice. Nadace Eurotel musí podle své Zakládající listiny podporovat projekty, které přispívají ke zdravému vývoji dětí a mládeže a k jejich lepšímu duševnímu i tělesnému rozvoji. Nadace Eurotel se rovněž chce soustředit na aktivity, které zlepšují komunikaci dětí a mládeže. Podpora je určena pro neziskové organizace, jako jsou občanská sdružení, nadace, obecně prospěšné společnosti a podobně. V roce 2002 chce Nadace Eurotel rozdělit 15 milionů korun mezi více než 40 neziskových organizací.

Diskuze (5) Další článek: Eurotel již komerčně využívá Cell Broadcast

Témata článku: EU, Charitativní účel, Mil, Euro

Určitě si přečtěte