Eurotel daroval 3,5 milionu korun dětem

Eurotel daroval 3,5 milionu korun dětem

Praha 29. července 2002 – Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., věnovala částku 3,5 milionu korun, původně určenou na pojištění Jaromíra Jágra na MS v ledním hokeji 2002, na charitativní účely. Dva miliony korun daroval Eurotel Nadaci rozvoje občanské společnosti na sbírku „Pomozte dětem!“, zbytek částky, tedy 1,5 milionu korun, právě vzniklé Nadaci Eurotel.

„Ihned po uveřejnění informace o navrácení finančních prostředků poskytnutých na pojištění Jaromíra Jágra, jsme oznámili, že tuto částku věnujeme na charitativní účely,“ říká Terrence Valeski, generální ředitel Eurotelu. „V dětech je naše budoucnost, proto jsme rádi, že můžeme přispět k jejich šťastnějšímu dětství.

„Pomozte dětem!“ je dlouhodobá společná sbírka České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti ve prospěch ohrožených a znevýhodněných dětí v ČR. V letošním roce připravila společnost Eurotel s ostatními mobilními operátory jednoduchou aplikaci, díky které mohli všichni majitelé mobilních telefonů na konto nadace přispět odesláním jednoduché SMS zprávy 10 Kč. Zákazníci společnosti Eurotel již v tomto roce přispěli na celonárodní charitativní akci „Pomozte dětem!" celkovou částkou 1 485 340 Kč.

Za účelem zvýšení podpory neziskovým a filantropickým projektům založila společnost Eurotel na začátku léta Nadaci Eurotel. Jejím posláním je dlouhodobá podpora projektů pro děti a mládež v celé České republice. Nadace Eurotel musí podle své Zakládající listiny podporovat projekty, které přispívají ke zdravému vývoji dětí a mládeže a k jejich lepšímu duševnímu i tělesnému rozvoji. Nadace Eurotel se rovněž chce soustředit na aktivity, které zlepšují komunikaci dětí a mládeže. Podpora je určena pro neziskové organizace, jako jsou občanská sdružení, nadace, obecně prospěšné společnosti a podobně. V roce 2002 chce Nadace Eurotel rozdělit 15 milionů korun mezi více než 40 neziskových organizací.

Témata článku: EU

5 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Blekota 29. 7. 2002 18:02:04


  window.open=NS_ActualOpen;
  Za tu "jednoduchou SMS...

 • hans 29. 7. 2002 16:30:54

  Když je v článku o akci 10,-Kč za SMS a o částce, kterou přispěli...

 • Mirek77 29. 7. 2002 15:17:41
  No uplne vzdy rozhodne skveli nejsou, ale tentokrat sou dobri....
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

** Soudnímu dvoru EU se nelíbí The Pirate Bay ** Ale stejně tak i další weby s warezem ** Je to soumrak pirátství v Evropě?

18.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 26


komerční sdělení

Komerční sdělení