Eurotel HSDPA na Invexu naživo: 1 476 kb/s v mobilní síti!

Eurotel na Invexu prezentuje své připravované 3G služby a nechybí zde ani prezentace rychlých datových přenosů v sítích třetí generace na základě technologie HSDPA. Eurotel slibuje při uvedení této služby rychlost stahování dat 1 800 kb/s, za pár let by se však měla vyšplhat až na neuvěřitelných 14 MB/s.

Stánek Eurotelu je pochopitelně pokryt signálem 3G sítě, včetně technologie HSDPA. Připraven je i notebook se speciální PC kartou, na kterém si každý může rychlost přenosu dat ověřit. A učinili jsme tak samozřejmě i my a to rovnou několikrát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Terminál pro testování HSDPA • PC kartu si domů neodnesete

Průměrná rychlost stahování se pohybovala kolem 1 476 kb/s, což odpovídá 184 kB/s. Megabajtový soubor lze stáhnout za šest sekund a za hodinu bychom mohli stáhnout 650 MB dat. Upload si také nevedl špatně – rychlost 339 kb/s odpovídá 42 kB/s, takže by nahrání megabajtového souboru trvalo 24 s.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výsledky měření

Máme se na co těšit, ale budeme si muset ještě chvíli počkat. Eurotel svoji síť třetí generace UMTS komerčně spustí až v prosinci. Doufejme, že ve finální síti bude dosažitelná i slibovaná rychlost 1 800 kb/s.

Témata článku: EU, Mobil, Euro, Invex

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24