Eurotel Najdi mě: wapová mapa na portálu Live

Eurotel na svém wapovém portálu Live spustil novou službu Najdi mě. Dokáže najít město, ulici nebo konkrétní objekt a potom také další objekty v jeho blízkosti – typicky restaurace, bankomaty, hotely, pošty atd. Služba Najdi mě umí informace zobrazit i na grafické mapě. Další možností je hledání optimální trasy mezi dvěma zadanými místy.

Eurotel nepředstavil žádnou velkou novinku. Podobné služby nabízejí nebo nabízeli i ostatní operátoři. T-Mobile se svým Navigatorem nebo Kde je dokonce z mobilní sítě dokáže najít aktuální polohu, uživatel ji vůbec nemusí zadávat. Najdi mě je ale i tak praktická služba, kterou by operátor měl mít ve svém porfoliu, takže i když Eurotel není první, pro jeho zákazníky jde o dobrou inovaci. Vodafone naopak loni v květnu svoji wapovou službu Oskarkompas zrušil.

Jen mi není jasné, proč je wapový přístup k Najdi mě a k wapu Eurotelu všeobecně tak neuvěřitelně pomalý. I když jsem připojen přes síť třetí generace, při natahování stránek se mi vybavují doby, kdy jedinou možností mobilního datového spojení byl vytáčený přenos s rychlostí 9,6 kb/s.


Tisková zpráva

Se službou Najdi na mapě na portálu Eurotel Live! se neztratíte

Praha, 3. února 2006 – Eurotel Praha, spol. s r.o., spustil na svém portálu Eurotel Live! praktickou službu Najdi na mapě, díky které si mohou uživatelé vyhledat nejenom město, ulici či konkrétní objekt, ale mají také možnosti si naplánovat svoji trasu automobilem v rámci České republiky, včetně podrobného itineráře a zobrazení trasy nad mapou. Tato služba je nyní dostupná i na 3G wapu v rámci sítě UMTS.

Služba Najdi na mapě nabízí vyhledávání měst, ulic a objektů na detailní barevné mapě přímo na displeji mobilního telefonu. Uživatelé mají možnost vyhledat nejrychlejší či nejkratší trasu k hledanému objektu pomocí podrobného nebo stručného itineráře. Stačí zadat do menu libovolnou ulici či vyhledaný objekt (banku, restauraci apod.) jako začátek nebo konec trasy a služba již sama vyhledá a zobrazí na mapě nejvhodnější spojení, včetně zobrazení vzdálenosti a celkového času.

Kromě vyhledávání ulic služba Najdi na mapě umožňuje vyhledávání hotelů, nemocnic, lékáren, bankomatů, pošt, obchodních domů, úřadů a dalších státních institucí a obsahuje rovněž přes 14 tisíc restaurací na území celé České republiky, turistické a historické památky, parky, vlakové zastávky, čerpací stanice, autoservisy a v neposlední řadě i dobíjecí místa pro uživatele předplacených služeb a značkové prodejny Eurotel. Zajímavostí je, že v sekci „Ubytování“ si uživatelé můžou prohlédnout i fotografie hotelů a nabízených pokojů.

Přístup ke službě Najdi na mapě je zcela jednoduchý – prostřednictvím WAP na adrese wap.eurotel.cz, sekce Praktické, přičemž zákazníci společnosti Eurotel mají tuto stránku nastavenou automaticky jako výchozí.

Více informací k této službě je k dispozici na webových stránkách http://www.eurotel-live.cz , na wapovém portálu Eurotel Live! nebo na bezplatné telefonní lince 800 333 333.

Diskuze (5) Další článek: Budou fungovat staré e-mailové adresy s koncovkou mujoskar.cz? (oživeno)

Témata článku: EU, Mapa, WAP, Port, Eurotel Praha, Portál, Euro


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40