Eurotel: nový způsob účtování e-mailů – za kus

Eurotel: nový způsob účtování e-mailů – za kus
Eurotel představil nový způsob účtování při práci s e-maily v mobilním telefonu. Při jeho využití neplatíte za přenesená data, ale za každý přijatý či odeslaný e-mail zvlášť. Jde o zajímavý nápad, podívejme se na podrobnosti realizace v podání Eurotelu.

V současné době platíte při práci s e-maily v mobilním telefonu za přenesená data, což představuje součet odeslaných i přijatých dat. V tomto případě hrozí nebezpečí z vysokého účtu. Ve většině případů totiž nemůžete vědět a navíc při práci ani výrazně ovlivnit, kolik dat stáhnete. S novým způsobem účtování, který ale Eurotel zaručuje jen u některých telefonů, to nehrozí. 

Emaily, ať už odeslané či přijaté, jsou rozdělovány do dvou cenových skupin, a to podle velikosti. Do padesáti kilobajtů jde o GPRS e-mail Standard, nad padesát kilobajtů GPRS e-mail MAX. Za každý malý e-mail zaplatíte přesně korunu včetně daně, jde ale o speciální zaváděcí cenu platnou do 31. května tohoto roku. Za velký email pak zaplatíte 8 Kč, tentokrát jde o cenu konečnou.

Uživatelé tarifů Data Nonstop II i Go Data Nonstop za emaily samozřejmě nic neplatí. Abyste mohli tento nový způsob účtování využít, musíte změnit přístupový bod (APN) v telefonu na wap nebo gowap v případě předplacených sad.

Výhodnost nového účtování je velmi závislá na množství e-mailů ve schránce. Může například nastat nepříjemná situace, kdy se vám schránka zahltí nevyžádanou poštou a vy za každý takový email zaplatíte. Pokud ale máte dobrý filtr a ve schránce vám zůstávají jen důležité texty, může vám tento způsob zprůhlednit vyúčtování.

Témata článku: EU

28 komentářů

Nejnovější komentáře

  • renda 2. 6. 2005 2:22:04
    myslim že ten eurotel těží s toho že tomu většina lidu nerozumí a nebo se...
  • Kulisek, Kulisek 16. 2. 2005 17:23:32
    Tome, stahovani hlavicek je zdarma, takze si stahnes hlavicky zdarma a pak...
  • PECA 16. 2. 2005 9:24:38
    12 haléřů tě to bude stát i teď, koruna platí jen když si nastavíš APN na...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

** Soudnímu dvoru EU se nelíbí The Pirate Bay ** Ale stejně tak i další weby s warezem ** Je to soumrak pirátství v Evropě?

18.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 26


komerční sdělení

Komerční sdělení