Eurotel: nový způsob účtování e-mailů – za kus

Eurotel představil nový způsob účtování při práci s e-maily v mobilním telefonu. Při jeho využití neplatíte za přenesená data, ale za každý přijatý či odeslaný e-mail zvlášť. Jde o zajímavý nápad, podívejme se na podrobnosti realizace v podání Eurotelu.

V současné době platíte při práci s e-maily v mobilním telefonu za přenesená data, což představuje součet odeslaných i přijatých dat. V tomto případě hrozí nebezpečí z vysokého účtu. Ve většině případů totiž nemůžete vědět a navíc při práci ani výrazně ovlivnit, kolik dat stáhnete. S novým způsobem účtování, který ale Eurotel zaručuje jen u některých telefonů, to nehrozí. 

Emaily, ať už odeslané či přijaté, jsou rozdělovány do dvou cenových skupin, a to podle velikosti. Do padesáti kilobajtů jde o GPRS e-mail Standard, nad padesát kilobajtů GPRS e-mail MAX. Za každý malý e-mail zaplatíte přesně korunu včetně daně, jde ale o speciální zaváděcí cenu platnou do 31. května tohoto roku. Za velký email pak zaplatíte 8 Kč, tentokrát jde o cenu konečnou.

Uživatelé tarifů Data Nonstop II i Go Data Nonstop za emaily samozřejmě nic neplatí. Abyste mohli tento nový způsob účtování využít, musíte změnit přístupový bod (APN) v telefonu na wap nebo gowap v případě předplacených sad.

Výhodnost nového účtování je velmi závislá na množství e-mailů ve schránce. Může například nastat nepříjemná situace, kdy se vám schránka zahltí nevyžádanou poštou a vy za každý takový email zaplatíte. Pokud ale máte dobrý filtr a ve schránce vám zůstávají jen důležité texty, může vám tento způsob zprůhlednit vyúčtování.

Témata článku: EU, E-mail, Kus, Způsob, Euro, Nový způsob

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24


komerční sdělení

Komerční sdělení