Eurotel omezuje disponování s modemy pro CDMA

Podle vyjádření infolinky operátora a pracovníků značkové prodejny není možné - údajně technicky - nahrát do modemu pro CDMA jiné telefonní číslo než původní. To tedy znamená, že zákazníci, kteří si modem zakoupí za plnou cenu jsou nuceni využívat služeb, jestliže se nechystají vysokou investici odepsat. Smlouvu i s modemem je sice možné převést na nového zákazníka, ale ten nemusí pokaždé s takovým postupem souhlasit, u firemních zákazníků je navíc takový postup velmi problematický. Podobně nelze prodat modem, který byl zakoupen dotovaný, málokdo bude totiž zájem přijmout zbývající závazek předešlého majitele.

Eurotel tedy postupuje stejně jako u sítě NMT, kdy dříve nebylo možné přehrát telefonní číslo do aparátu zakoupeného jinak než od operátora. Později byl tento postup napaden jako zneužití monopolního postavení. Domnívám se, že by zde měly zakročit minimálně spotřebitelské organizace a přesvědčit operátora o nesprávném postupu. Jeho postoj, že další modem neexistuje a jinde modem nelze provozovat je totiž podle mého názoru irelevantní, zákazník zboží zakoupil a je v jeho vlastnictví.Navíc se tím jednoznačně otevírá otázka, jak vyřeší přechod na připravované karty PCMCA, zde totiž jednoznačně dojde k poškození těch, kteří spěchali a službu si pořídili s původním přístrojem.

Jedinou výhodou toho stavu bude, že modemy nebudou terčem krádeží, protože bude nemožné je znovu zprovoznit. Není však jisté, zda to zákazníkům bude dostatečnou kompenzací, navíc není složité zabránit tomuto stavu bez omezování vlastnictví.

Témata článku: EU, CDMA, Modem, Euro

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 46