Eurotel propaguje „pravěkou“ službu

Právě jsem na druhé obálce Reflexu objevil reklamu Eurotelu, která propaguje (to byste neuhodli) konferenční hovor. Operátor radí, jak tato pravěká služba, kterou mobilní sítě nabízejí snad odjakživa a podporují ji všechny telefony, funguje a k čemu je dobré ji využívat. Pro další podrobnosti potom inzerát odkazuje na webové stránky www.eurotel.cz/konference, kde si lze konferenční hovor ve flashovém interaktivním demu vyzkoušet.

Nemyslím si, že to je špatný nápad. Služeb mobilních sítí je tolik, že o všech ví snad jen produktoví manažeři operátorů. Řada lidí určitě netuší, k čemu je dobré blokování, jak ovládat identifikaci, proč někdy při hovoru telefon pípá do ucha a na displeji se objeví cizí telefonní číslo; hlasová schránka je pro ně tajemná komnata, kde čeká drak, kterého není dobré provokovat. Konferenční hovory také patří do kategorie takových neznámých a nebezpečných služeb, takže je dobré, že se je Eurotel snaží svým zákazníkům přiblížit.

Mimochodem, kdy jste naposled použili konferenční hovor? Já si kromě několika testů, které prokázaly, že tato služba opravdu funguje, nevzpomínám, že bych konferenci někdy inicioval nebo se do ní alespoň připojil.

Diskuze (24) Další článek: Co bude umět nová verze Symbianu Series 60

Témata článku: EU, Cizí telefon, Euro

Určitě si přečtěte