Eurotel zaplatí pokutu ve výši 48 miliónů korun (oživeno)

Možná si ještě vzpomínáte na dobu, kdy se do sítě tenkrát začínajícího operátora Oskara volalo z Eurotelu a T-Mobilu (tenkrát Paegasu) za vyšší ceny, než mezi těmito operátory navzájem. Netrvalo dlouho a znevýhodněný Oskar se začal bránit. Situaci vzal tedy pod kontrolu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a po řádném vyšetření celé situace uložil Eurotelu a T-Mobilu mnohamiliónové pokuty za zneužití dominantního postavení na trhu. Konkrétně se jednalo o částku 48 miliónů pro Eurotel a 15 miliónů pro T-Mobile, tehdy ještě Radiomobil. To z celkové částky 63 miliónů korun zhruba odpovídalo poměru, ve kterém si oba operátoři účtovali navýšené ceny za volání.

Obviněným se pochopitelně do placení příliš nechtělo a tak nastaly klasické soudní tahanice. Více si o celé situaci můžete přečíst ve starším článku. Eurotel soudní boj prohrál, včera přiznal porážku a pokutu zaplatí. T-Mobile se zatím ještě snaží odolávat u správního soudu.


Oživeno:

Nejvyšší správní soud již v případě T-Mobilu rozhodl. T-Mobile uspěl se svojí žalobou na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže proti rozhodnutí o udělení pokuty. Platit tedy nemmusí. Zvýšené ceny pro volání do sítě Oskar uhájil, odpovídaly zvýšeným nákladům na spojení. Nic to však nemění na předchozím rozhodnutí Eurotelu.

Témata článku: EU, Euro, Mil, Soudní tahanice

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24