Eurotel zvýšil čistý zisk na 7,25 miliard Kč

Tisková zpráva, Praha 4. února 2004 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o. dnes oznámila auditované finanční výsledky (připravené dle účetních standardů US GAAP) za období dvanácti měsíců roku 2003. Oproti roku 2002 celkové tržby vzrostly na 29,078 miliard Kč a tržby za služby se zvýšily o 3 % na 27,610 miliardy Kč. Eurotel dosáhl jednoprocentního nárůstu EBITDA marže na světovou úroveň 49 %. Čistý zisk se zvýšil o 16 % na 7,254 miliard Kč.

"Eurotel nadále dosahuje i ve světovém měřítku prvotřídních finančních výsledků. Může se pochlubit také značnou stálostí zákazníků, roční ukazatel churn, tj. počtu zákazníků, kteří odejdou, je pouze 10 %. K našemu úspěchu přispělo především uvedení neomezeného mobilního přístupu na internet za paušální platbu a zavedení inovativních tarifních schémat," uvedl Terrence Valeski, CEO a generální ředitel společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o .

V loňském roce byl úspěsně uveden na trh například tarif EUROTEL INDIVIDUAL - první tarif v České republice umožňující individuální sestavení dle potřeb zákazníka. Velmi pozitivně byl přijat také tarif EUROTEL TOP VÍKEND, nabízející do konce roku 2003 za 1 Kč 100 volných víkendových minut, 50 SMS a 25 MMS zpráv. Pro zákazníky předplacených služeb přišla společnost Eurotel se speciálním tarifem SPECIAL GO. S ním zákazník volá až o 40 % levněji. Tarif EUROTEL DATA NONSTOP, který byl společností Eurotel uveden na trh v dubnu loňského roku je prvním tarifem v Evropě, umožňujícím neomezené připojení k mobilnímu internetu za paušální poplatek, který navíc od podzimu kombinuje přístup k internetu s hlasovými službami.

"Eurotel i v roce 2003 zastával pozici jedničky na trhu mobilních komunikací v ČR. Tato vedoucí pozice v sobě zarhnuje první místo v oblasti tržeb, ziskové marže, počtu zákazníků, inovací, poskytovanou globální konektivitu a hodnotu vytvořenou pro vlastníky. Počet zákazníků také stále roste ," řekl Terrence Valeski.

Pozice Eurotelu se opírá o zkušený a odhodlaný manažerský tým a o jasnou a silnou koncepci, kterou si v loňském roce vytyčil. Společnost zaměřila, v souladu se svou strategií, rozvojové aktivity do dvou směrů - datové služby / Internet a nabídka inovativních služeb a tarifů. V první ze jmenovaných oblastí se Eurotelu, díky uvedení prvního mobilního přístupu na Internet za paušální poplatek, podařilo stát nejrychleji se rozvíjejícím poskytovatelem připojení na Internet. V posledních týdnech se nejprve zařadil do první desítky ISP v České republice, a dle víkendové návštěvnosti se dokonce stal pátým největším poskytovatelem připojení na Internet.

Ze služeb, které byly v loňském roce uvedeny, zákazníci velmi vstřícně reagovali na balíček Top Víkend. U služeb určených firemním zákazníkům byl zase velký zájem o službu VPN Nonstop - volání zdarma v rámci firmy.

"V oblasti Internetu a datových služeb se nám v loňském roce podařilo stát se motorem rozvoje trhu. Uvedení služby Eurotel Data Nonstop přispělo ke zvýšení penetrace připojení na Internet v České republice," dodal Terrence Valeski. "Samotné uvedení služby ale ke spokojenosti zákazníků nestačí. Proto našim zákazníkům poskytujeme také širokou nabídku hardwaru pro připojení na Internet za vysoce konkurenční ceny, a především unikátní podporu zákazníkům, kterou poskytujeme prostřednictvím datových specialistů na našich značkových prodejnách a husté sítě implementačních partnerů." Na konci roku 2003 využívalo službu Eurotel Data Nonstop 31 842 zákazníků společnosti Eurotel.

Eurotel má nyní i nejvyšší počet GPRS a MMS roamingových partnerů - 75 ve 48 zemích. Má také nejvyšší počet roamingových partnerů - 331 provozních partnerů ve 134 zemích.

Témata článku: EU, Euro, Zisk, Čistý zisk, Vedoucí pozice, Mil

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24