Fast Pair: Google naučil Android 6.0+ rychlé párování pomocí Bluetooth LE

Google na svém vývojářském webu oznámil nové zrychlené párování Fast Pair, které primárně slouží k rychlému párování bezdrátových sluchátek. Funkce primárně přichází jako odpověď k jednoduchému párování AirPods k iPhonům, které stačí s nabíjecím pouzdrem jen přiblížit k telefonu. Podobně jednoduše nyní připojíte bezdrátová sluchátka i u novějších verzí Androidu.

Jak to celé funguje? Smartphony s Fast Pair používají Bluetooth LE (Low Energy) pro režimy „advertising“ a „discovery“, pro samotné párování je použito plnohodnotné Bluetooth. Systém Android skenuje vysílání Bluetooth LE v blízkosti telefonu (tzv. Nearby), a jakmile obdrží Fast Pair packet, pošle jej na servery Googlu, aby získal zpět produktovou fotku zařízení, název a případnou doplňkovou aplikaci. Uživateli se zobrazí notifikace s nejvyšší prioritou „Stiskněte pro párování“, a po kliknutí dojde k samotnému ustavení spojení.

Google nový způsob párování označuje jako jednoduchý a bezpečný, výrobcům sluchátek se navíc přímo v telefonu zobrazí fotka produktu a doporučí stažení companion aplikace. Funkce Fast Pair je v současné době k dispozici u sluchátek Google Pixel Buds, Libratone Q Adapt On-Ear a brzy také u Plantronics Voyager 8200. Z toho vyplývá i to, že sluchátka musejí mít „v sobě“ speciální párovací režim, Fast Pair tedy se staršími Bluetooth sluchátky není zpětně kompatibilní.

Pro využití Fast Pair na vašem Androidu je třeba, abyste měli nainstalovány Služby Google ve verzi 11.7 a vyšší, a zároveň disponovali alespoň Androidem 6.0 Marshmallow.

Jak rychlé je párování Fast Pair na Androidu?Zdroj Android-Developers

Diskuze (6) Další článek: iPhone X kraluje listopadovému ceníku Vodafonu, 64GB verze vyjde na 30 tisíc

Témata článku: Google, Android, Příslušenství, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Google, Nougat, Marshmallow, Hardware, AirPods, Libra, Současná doba, Jednoduché párování, Sluchátko, Voyager, Služba Google, #Android, Vývojářský web, Companion, Bluetooth Le, Low Energy, Nová verze, Companion aplikace, Nabíjecí pouzdro


Určitě si přečtěte

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

** Vánoční nabídka Vodafonu pokračuje jakoby se nechumelilo ** Nový tarif T-Mobilu není úplně na očích, u nás ale odkaz najdete ** O2 na oba konkurenty nestačí přestože data zdojnásobil

Aleš Pospíšil | 84

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 64

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45