Fayn - umí Internet mluvit?

Dnešním dnem, u příležitosti mezinárodního veletrhu Invex 2002, je současně na český i slovenský trh uvedena nová telekomunikační služba fayn. Jedná se o službu IP telefonie, které vychází z nejmodernějších poznatků technologie Voice over IP (VoIP), avšak stojí na své vlastní softwarové technologii a svých vlastních hardwarových produktech.

Technologicky za celým řešením stojí slovenská firma Voipac, s.r.o., která po 18 měsících usilovného vývoje a příprav přináší tuto službu zákazníkům.

„Jsem velmi hrdý na znalosti a souhru všech členů našeho vývojářského týmu“ , uvádí generální ředitel Voipacu Slavomír Zaťko a dodává: „ na poli VoIP není ve střední Evropě mnoho firem, které by mohly nabídnout komplexní službu, navíc kompletně postavené na vlastní technologii. Věříme, že díky úzké spolupráci se společností Mikenopa si služba fayn najde oblibu také mezi českými zákazníky.“

„ Osobně jsem přesvědčen, že telekomunikační služba fayn je přesně tím řešením, které si mezi českými zákazníky najde oblibu. Kromě toho vím, že technický vývoj této služby bude pokračovat a my budeme schopni postupně zákazníkům nabízet další služby a výhody,“ uvádí Milan Hanuš, výkonný ředitel Mikenopy.

Obě firmy založily v roce 2002 konsorcium, jehož účelem je provoz služby fayn pro širokou veřejnost a prodej jednotlivých technologických celků tohoto komunikačního řešení firmám. Provozovatelem sítě fayn a výhradním dodavatelem všech produktů fayn a Voipac v ČR bude společnost Mikenopa a.s. Komerčním start služby je plánován na 1.listopadu 2002.

Váš názor Další článek: Acer představuje kapesní počítače

Témata článku: Telekomunikační služba, Internet, Fayn, Výhradní dodavatel, Slovenská firma

Určitě si přečtěte