Feministky bojují proti ženskému mobilu Samsung

Samsung A360 - QueenPhone - je telefon ušitý na míru ženám. Kromě běžných mobilních funkcí totiž obsahuje menstruační kalendář, pomocí kterého si dámy můžou snadno můžou spočítat, kdy by neměly otěhotnět, a kalkulačku kalorií, která prozradí, zdali váhy a míry nejsou jiné než ideální. O tomto telefonu jsme na MobilManii psali už dříve.

Klepněte pro větší obrázek

Myslím si, že telefon cílený přímo na ženy je výborný nápad. Jenže narazil na norskou poslankyni a bojovnici za ženská práva Ingu Marte Thorkildsenovou. Telefon s počítačkou kalorií podle ní přispívá k velkému znerovnoprávnění žen, pro které jsou (samozřejmě vinou mužů) vzhled a proporce důležitější než cokoli jiného. „Je to odporný obrázek o společnosti, ve které žijeme“, řekla listu Klassekampen a Samsung vyzvala ke stáhnutí tohoto telefonu.

To jsou věci

Pokud si myslíte, že paní Thorkildsenová je asi nudná starší dáma, jste na velkém omylu. Při pátrání na Internetu jsem narazil na její životopis, ze kterého asi s překvapením zjistíte, že jde o pětadvacetiletou a dle fotografie velmi atraktivní političku. Kam ten svět spěje ...

Diskuze (64) Další článek: Čtvrtina žen chce pod stromečkem mobil

Témata článku: Samsung, Mobil

Určitě si přečtěte