Feministky bojují proti ženskému mobilu Samsung

Feministky bojují proti ženskému mobilu Samsung

Samsung A360 - QueenPhone - je telefon ušitý na míru ženám. Kromě běžných mobilních funkcí totiž obsahuje menstruační kalendář, pomocí kterého si dámy můžou snadno můžou spočítat, kdy by neměly otěhotnět, a kalkulačku kalorií, která prozradí, zdali váhy a míry nejsou jiné než ideální. O tomto telefonu jsme na MobilManii psali už dříve.

Klepněte pro větší obrázek

Myslím si, že telefon cílený přímo na ženy je výborný nápad. Jenže narazil na norskou poslankyni a bojovnici za ženská práva Ingu Marte Thorkildsenovou. Telefon s počítačkou kalorií podle ní přispívá k velkému znerovnoprávnění žen, pro které jsou (samozřejmě vinou mužů) vzhled a proporce důležitější než cokoli jiného. „Je to odporný obrázek o společnosti, ve které žijeme“, řekla listu Klassekampen a Samsung vyzvala ke stáhnutí tohoto telefonu.

To jsou věci

Pokud si myslíte, že paní Thorkildsenová je asi nudná starší dáma, jste na velkém omylu. Při pátrání na Internetu jsem narazil na její životopis, ze kterého asi s překvapením zjistíte, že jde o pětadvacetiletou a dle fotografie velmi atraktivní političku. Kam ten svět spěje ...

Témata článku: Samsung

64 komentářů

Nejnovější komentáře

  • budoka 11. 1. 2002 7:00:09

    Na feministky mám svůj názor a pokud chtějí rovnoprávnost, tak ať jdou...

  • Tomáš Hovězák 25. 12. 2001 15:19:23

    Doporučuji Vám si znovu zopakovat látku ZSV pro střední školy. (Pokud...

  • Karel Vosmansky 19. 12. 2001 19:54:58

    Asi takhle: S tim retezem jsem mel na mysli vtip, ve skutecnosti jsem...


komerční sdělení

Komerční sdělení