Festival Signal: zahrajte si hada na fasádě Národního divadla

O Signal festivalu, který od čtvrtečního večera osvětluje Prahu unikátními světlenými projekcemi, už jste možná slyšeli. Nechci tady teď podrobně rozebírat, o co jde a co všechno můžete vidět, věřte ale, že to rozhodně stojí za to. Podrobný program včetně mapy najdete na webu (ano, je responzivní).

Jedna z instalací si ale zaslouží zmínku tady na MobilManii. Pokud dorazíte na Piazzetu Národního divadla, spatříte totiž projekci na fasádu Nové scény Národního divadla s názvem 8bitový syndrom. A jak už asi tušíte z názvu, hlavní roli tady bude hrát skleněná čtvercová fasádá budovy Nové scény.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čtvercová skleněná fasáda budovy Nové scény Národního divadla se na podobné hrátky skvěle hodí

Na ní spatříte vždy jednu z klasických osmibitových her: tetris, hada nebo pong. Ale to není všechno. Můžete si zahrát i vy: stačí vytasit smartphone nebo tablet, připojit se na WiFi síť s názvem signal a do prohlížeče naťukat http://1.2.3.4. Pak se vám na displeji ukáže něco takového:

Klepněte pro větší obrázek
Stačí vám jakýkoliv internetový prohlížeč

…a můžete si zahrát asi největšího hada, kterého jste kdy viděli.

Klepněte pro větší obrázek
Had? Nebo raději tetris či pong?

Instalace bude v provozu ještě dnes večer (20. 10. 2013) od 19:30 do 23:30, takže to můžete zkusit na vlastní kůži.

Klepněte pro větší obrázek
Aneb jak propojit fyzický a virtuální svět

Hlavně je ale nádhernou ukázkou toho, jak je dnes možné propojit fyzický svět s technologiemi, které má každý v kapse. Dokážu si představit, že něco podobného by mohlo klidně fungovat jako součást veřejného prostoru i déle, než čtyři večery. Každopádně autorům této instalaci, Adamovi Širokému a Tomáši Nadymáčkovi, patří velká poklona!

Diskuze (5) Další článek: Sony zlevnilo chytré hodinky SmartWatch 2 o tisícovku

Témata článku: Kuriozita, Had, Festival, Tetris, Poklona

Určitě si přečtěte