Files Go Beta: Google (konečně) vydal vlastní aplikaci pro správu souborů

Operační systém měl již od svého startu před deseti lety oproti iOS jednu výraznou výhodu. Prostředí umožňovalo správu souborů v telefonu a na paměťové kartě na úrovni souborů a složek. Ovšem až dnes Google pro zprávu souborů vydal svou samostatnou aplikaci Files Go Beta, kterou naučil i několik funkcí navíc. Doposud své správce souborů dodávali jednotliví výrobci nebo vývojáři třetích stran (ES File Explorer, Astro, Total Commander a další...)

V prvé řadě se však jedná o aplikaci, která je mixem mezi správcem souborů, aplikací pro čištění paměti a aplikací pro lokální sdílení souborů. Aplikace nabídne čistý a jednoduchý design, a hned na úvodní stránce doporučí promazat mezipaměť, příliš velké nebo stažené soubory. V samostatných sekcích pak máte přístup k obrázkům, dokumentů, hudbě, videím nebo ke staženým a přijatým souborům.

Mezi další výhody aplikace patří:

  • doporučení na málo používané aplikace, které zbytečně zabírají paměť
  • rozeznání a pomoc při odstranění nevyžádaných a duplicitních fotografií
  • pomůže s rychlým vyhledáním důležitých fotek, videí a dokumentů
  • „offline“ sdílení dat s uživateli, kteří mají nainstalovanou stejnou aplikaci

Aplikace má velikost pouze 6 MB, a je k dispozici k bezplatnému stažení na Google Play. Stále se však jedná o betaverzi, takže počítejte s tím, že aplikace občas z ničeho nic „spadne“. Google má se správou souborů zřejmě velké plány, záviset však bude na odezvě vzhledem k beta aplikaci, která může poukázat na možné změny či další rozšíření aplikace.

Platforma Android letos slaví desetileté výročí:

Diskuze (6) Další článek: Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Obchod s aplikacemi, Google Play, microSD, Správce zařízení, Jednoduchý design, Vyhledání, Rychlé vyhledání, Paměťová karta, Správa, Samostatná sekce, ES Fil Explorer, Třetí strana, Aplikace, Možná změna, Prvá řada, Stažený soubor, Desetileté výročí, Úvodní stránka, Bezplatné stažení, Operační systém, Jednotlivý výrobce, Soubor

Určitě si přečtěte