Fio banka: vyzkoušeli jsme aplikaci pro smartbanking

Něco by se dalo ještě vylepšit, ale pro správu vašich osobních financí naprosto dostačuje. Podívejte se, jaké je to nosit banku v kapse.

Jako jedna z prvních u nás spustila Fio banka plnohodnotnou aplikaci pro smartbanking, právě týden je k dispozici aplikace pro operační systém Google Android, majitelé iPhonů mohou mobilně „bankingovat“ už od konce května. Ostatně, dnešní chytré mobily se už v mnohém vyrovnají počítačům, a tak věřme, že Fio banka je jednou z prvních vlaštovek a další peněžní ústavy se budou přidávat.

Máte-li účet u Fio a zároveň chytrý mobil s jedním ze dvou podporovaných operačních systémů, můžete si smartbanking aktivovat během několika minut přes internetové bankovnictví. Stačí kliknout na globální nastavení a úplně dole už můžete přidat své iOS či androidí zařízení. Majitelé iPhonů budou potřebovat znát Unique Device Identifier (UDID), ti co vlastní přístroj s operačním systémem Googlu si vystačí s výrobním číslem mobilu (IMEI).

Klienti Fio banky mohou spravovat své finance přímo z mobilu. Podporován je iPhone a přístroje s Androidem

Aplikaci si může stáhnout každý. Ta se skládá z informativní části s adresářem poboček, kalkulátorem poplatků a kontakty. Po přihlášení k účtu se klientům Fio banky zpřístupní přehled jejich účtů a zůstatků na nich, přehledy transakcí a možnosti zadat platbu v CZK rámci ČR, v EUR na Slovensko nebo europlatby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Informativní část aplikace (ikony v prvním řádky jsou zašedlé) vám vyhledá nejbližší pobočku

Aplikace je jednoduchá, přehledná a pro běžnou správu vašich osobních financí naprosto dostačuje. Osobně se mi velmi líbí a rozhodně ji mohu doporučit všem příznivcům nových technologií a možností, které nabízejí. Najde se samozřejmě i řada možných vylepšení. Uživatelům, kteří aplikaci hodnotili na Apple App Store chybí například přístup k Fio e-Broker, absence šablon plateb a také vyhledávač bankomatů sítě Pharro. Doufejme, že se vylepšení dočkáme v další verzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Po přihlášení se vám zpřístupní vaše účty, přehledy transakcí a možnost poslat peníze na jiný účet

Nemáte-li účet u Fio banky, klidně si jej založte. Nic to nestojí, na účet je třeba vložit alespoň sto korun. Fio banka vás také nebude obírat o poplatky, které jsou u nás stejně jako ceny telekomunikací velmi vysoké. V případě bankovních služeb už ale máme na výběr, což je dobře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikaci můžeme Fio bance jen pochválit, není zbytečně složitá a pro potřeby osobních financí dokáže v pohodě nahradit i klasický počítač

Banky jako mBank, Fio a Zuno jsou něco jako virtuální mobilní operátoři, kteří u nás nejsou. Proč? Protože oligopol našich tří stávajících mobilních operátorů sem svorně žádného nepustí a Český telekomunikační úřad (ČTÚ) jen přihlíží a na operátory v tomto nijak netlačí. Pak se u nás mohl objevit někdo jako je třeba rakouský tele.ring a to přece operátoři nechtějí…

Klepněte pro větší obrázek
Zařízení se smartbankingem můžete mít i vícero, veškerá nastavení se provádí přes „Globální nastavení“ v internetovém bankovnictví

Stažení aplikace:


Na závěr ještě přidávám návod jak zjistit UDID pro majitele iPhonů:

1. spusťte iTunes a připojte svůj iPhone a při pohledu na něj klikněte na „Serial Number“

2. výrobní číslo se změní na UDID, čtyřicet znaků dlouhý identifikátor (já ho umazal, může vypadat třeba takto: 2b6f0bc903d137bo2t1720235f5669094d831186

3. nyní zvolte z nabídky Edit a dále Copy, abyste dostali UDID do schránky.

4. a je to, nyní vložte vaše UDID do systému Fio banky

Diskuze (26) Další článek: Nokia 600: ukřičená manekýna s 1 GHz [preview]

Témata článku: , , , , , Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, CZK, Bank, Výrobní číslo, Peněžní ústav, Fio, F +, SMA, Banka, Pro +, Ban,