Firefox pro mobily bude nejdřív v roce 2010

Firefox pro mobily bude nejdřív v roce 2010

Vývojáři oblíbeného prohlížeče Firefox pro PC Mozilla připravují jeho mobilní verzi nejdříve na rok 2010. Uvedla to generální ředitelka Mozilla Foundation Mitchell Baker s tím, že vývojáři v současnosti usilovně pracují na mobilní verzi prohlížeče pracovně nazývané Fennec. Ten má využívat stejného jádra jako „velký“ Firefox a má být optimalizován pro zobrazování stránek na mobilních zařízeních. Počítá se samozřejmě s podporou cookies, záložek, historie procházení a také plnou synchronizací s desktopovým prohlížečem.

Mobilní Firefox zaútočí nejdříve na pozice nativního Exploreru v zařízeních s Windows Mobile a na prohlížeč Opera Mobile. Později by měly přijít verze pro Symbian a Linux. Prohlížeče pro další platformy, jako je javová Opera Mini, applovské Safari, případně připravovaný Google Chrome pro zařízení s Androidem, mohou být zatím v klidu. O mobilním Firefoxu pro tyto platformy zatím nepadla zmínka. Situaci novému liščeti neusnadní ani speciálně pro mobily vyvíjený browser Skyfire, jehož beta verzi už mohou testovat na svých zařízeních s Windows Mobile a prostředím S60 uživatelé ve Spojených státech.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Mobil

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4